Elektrikli ısıtıcı için hangi kabloyu almalıyım

Benim çalıştığım ofiste 1 adet 3000w ufo var ben her 1-2 ayda bir UFO nun içindeki kabloyu değiştiriyorum hep baglama yerlerinden eriyor taş gibi oluyor bunun için hangi yanmaz kabloyu almalıyım. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler dilerim .

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çözüm yanmaz kablo değil, ayrıca yanmaz kablo yoktur geç yanan kablo vardır. Bahsettiğiniz ısıtıcının fabrika üretim kablosu ise akım değerlerini karşılıyor olması lazım, tabi gerilim düşümünden kaynaklı fazla akım çekmiyorsa!. Sonradan ilave edilen kablo ise düşük kesitli yahut alaşımlı kablo olmasından mütevellid bu durum yaşanıyor olabilir. 3x2,5 mm2 bakır kablo kullanırsanız kati surette işinizi çözmüş olur.

Arkadaşlar ilginç gelicek ama bunu nasıl aştığımı anlatacağım bazı arkadaşlar dalga geçmesin 2 senedir de kullanıyorum kullandığınız kabloyu ek yapın ve direk priz değilde 3 lü aracılığıyla bağlayın ama kablonun boyutunu uzatın asla ve asla ısınma olmuyor her kış 2 senedir sabah 8 akşam 18 e kadar açık odamda ufo kesinlikle ısınma kablo yanma gibi bir olayla karşılaşmadım .

Arkadaşlar ilginç gelicek ama bunu nasıl aştığımı anlatacağım bazı arkadaşlar dalga geçmesin 2 senedir de kullanıyorum kullandığınız kabloyu ek yapın ve direk priz değilde 3 lü aracılığıyla bağlayın ama kablonun boyutunu uzatın asla ve asla ısınma olmuyor her kış 2 senedir sabah 8 akşam 18 e kadar açık odamda ufo kesinlikle ısınma kablo yanma gibi bir olayla karşılaşmadım .
Açıklamanız teknik izahı olmaksızın safsatadan ibaret...

Bazen, bu formda ciddi anlamda dalga geçtiğinizi ve insan hayatıyla oynadiginizi düşünüyorum. Her bir konuda fikriniz var fakat her konudaki fikriniz akla, mantığa, teknik konulara tamamen ters.

Bazen, bu formda ciddi anlamda dalga geçtiğinizi ve insan hayatıyla oynadiginizi düşünüyorum. Her bir konuda fikriniz var fakat her konudaki fikriniz akla, mantığa, teknik konulara tamamen ters.
Açıklamanız teknik izahı olmaksızın safsatadan ibaret...
yapmış ve uygulamışıım ve tecrübemi paylaşıyorum neden muhaefetsiniz. herkes yapsın diye birşey demiş miyim ?

yapmış ve uygulamışıım ve tecrübemi paylaşıyorum neden muhaefetsiniz. herkes yapsın diye birşey demiş miyim ?
Bu platformda insanlar referans alabilecekleri cevaplar aramakta, yapmış ve uygulamış olduğunuz sistem elektrik. Gözle görmeyip dokunamadığınız ölüm riski olan bir şeyi deneme yanılma yöntemiyle uygulamak en fazla mal ve can kaybına sebep olabilir!. Tecrübe dediğiniz şey teknik bir konu ise teknik ve bilimsel referanslar ışığında tecrübe edilebilir deneme-yanılma ile değil!

Benim çalıştığım ofiste 1 adet 3000w ufo var ben her 1-2 ayda bir UFO nun içindeki kabloyu değiştiriyorum hep baglama yerlerinden eriyor taş gibi oluyor bunun için hangi yanmaz kabloyu almalıyım. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler dilerim .

Yanmaz kablo almanız
Kaliteli kablo : kesiti , bakırı vs gibi özellikleri ile ?
Yanmaz kablo korucu kullanılması ( örneğin yanmaz kılıfı vs diğer .

https://kablokilifi.com/kablo-kilifi

Tek buda yetmez tesisatınızın önemi ?
Aşırı amper en zayıf noktadan sorun yaratır .
Ufo amperi - tesisat ürünleri özellikleri - amperi - B tipi kaliteli siğorta vs gibi .

Kablo ucuna terminal amperi , bakır vs özellikli ?
Kablo kesme, kablo kıyırma, pabuç sıkma ve terminal sıkma ürünleri kullanımı

Kısmi çözüm ( öneri demeyelimde imkansızlıktan )
Kısıtlı malzeme ile .
Kablo sıyırma falçata ile kabloya zarar vermeden .
Sıkma ürünü yoksa . Video teknik vs gibi .

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri