Elektrikli ısıtıcı için hangi kabloyu almalıyım

Benim çalıştığım ofiste 1 adet 3000w ufo var ben her 1-2 ayda bir UFO nun içindeki kabloyu değiştiriyorum hep baglama yerlerinden eriyor taş gibi oluyor bunun için hangi yanmaz kabloyu almalıyım. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler dilerim .
arkadaşım burada bu kadar usta varken benim tavsiyelerim ne kadar dikkate alınır bilemem. ben şimdi sesli düşüneyim siz isterseniz değerlendirin.
şimdi benim bir ufo marka bir ısıtıcım var, hain ısıtıcı canı sıkıldıkça kablosunu kötü yola düşürüyor bende değiştirmekten yoruldum, bir çözüm bulayım dedim. hain fabrika bir de kabloyu kısa mı yapmış ne.
şimdi biraz araştırdım 3 X 1,5 kablo takarsam olur ama eşeği sağlam kazığa bağlayalım @GezginN ustanın tavsiyesini dikkate alalım 3 X2,5 olsun. garanti garantidir. hadi kablomuzun boyunu da biraz uzatalım kendi kablosu 2 metre filan istediğim yere taşıyamıyorum hadi hovardalık yapalım 4-5 metre filan olsun 3X2,5 işimizi garantiye alıyor. kendi kablosunun uçları da zaten kötü yola düştü soketi filan yandı birleştirmek lazım onun içinde şöyle bir klemens kullanayım değil mi?
1669981116337.png

porselen olsun da yanamasın hain kablolar. şimdi bu kabloların uçları klemeste üşürler filan bunlara bir de şöyle bir koruyucu giydirelim. üşümesinler de ısınmasınlar da gariplerim öksüz kalmasınlar
1669981283095.png

eyvallah e ben bunları nereden alacağım ki? elektrik malzemesi satan aşağı yukarı bütün dükkanlarda vardır. ihtiyacınız kadar alınız yeterli. gerçi @arkaplan ustam güzel bir video paylaşmış dikkate değer bir paylaşım. ben öyle soket yaptım mı mutlaka lehim yaparım. işimiz duble garanti olsun diye.
evet gelelim kurufasülyenin pilavına
4-5 metre kablo (3X2,5) bir tane porselen klemens ve 6 adet yüksük sanırım bizim iş biraz oldu gibi geliyor bana.
umarım sesli düşünürken başınızı fazla ağrıtmamışımdır. kolay gelsin.
bu arada mümkün mertebe ara kablo filan kullanmıyalım, bizim kablo 3X2,5, ara kablo içini bilmiyoruz 3X1,5 filandır sıkıntı çıkarmasın.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar ilginç gelicek ama bunu nasıl aştığımı anlatacağım bazı arkadaşlar dalga geçmesin 2 senedir de kullanıyorum kullandığınız kabloyu ek yapın ve direk priz değilde 3 lü aracılığıyla bağlayın ama kablonun boyutunu uzatın asla ve asla ısınma olmuyor her kış 2 senedir sabah 8 akşam 18 e kadar açık odamda ufo kesinlikle ısınma kablo yanma gibi bir olayla karşılaşmadım .
Sorunun çözülmesinin sebebi daha uzun kablo kullandığınız için gerilim düşümü yaratmış olmanız. Dolayısıyla çekilen akım düşmüş.

230v gerilimde 3000w güç çeken bir ufo.
P = U² / R
3000 = 230² / R
R=17,63 ohm

Gerilim 210v'a düştüğünde
P = 210² / 17,63
P = 2501w güç çekiyor.

P = U . I
230v için
I = 3000 / 230 = 13,04 A

210v için
I = 2501 / 210 = 11,9 A

230v gerilimde 3000w güç çeken bir ufo.
P = U² / R
3000 = 230² / R
R=17,63 ohm

Gerilim 210v'a düştüğünde
P = 210² / 17,63
P = 2501w güç çekiyor.

P = U . I
230v için
I = 3000 / 230 = 13,04 A

210v için
I = 2501 / 210 = 11,9 A
hesap benim işim değil ama merak ettim kaç metre ara kablosu lazım bu değer için?

hesap benim işim değil ama merak ettim kaç metre ara kablosu lazım bu değer için?
Hesaplamayı örnek olarak verdim.
Bunun için 40 metre 1lik, 60 metre 1,5luk, 100 metre 2,5 kablo lazım.
İnce kablo ısındıkça güç daha fazla düşecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri