Elektrikle çalışan gizli kamera

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir dakka..

Bu kadar yazılanların sebebi sadece elektrik faturasının siz evde yokken aynı mı gelmesi? Yani faturada değişme yok diye mi evde gizli kamera olduğuna hükmettiniz?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
açıklamak isteyemediğiniz durum !!!
finans , borsa gibi bir durumdan bilği sızması mı var ?
veya firma sanayi casusluğu

fazla film seyrediyoruz galiba !!!

süpheniz sadece elektrik faturasından kaynaklanıyorsa bu kadar yüksek tüketim böcekten kaynaklanmaz. 30x24 x 1watt=720 watt.
bu tür cihazlar düşük güç tüketir 1 watt dan fazla olmaz.
10 tane olsa ayda en çok 7 kwattsaat yakar.
100kwatt yakmaz.

süpheniz sadece elektrik faturasından kaynaklanıyorsa bu kadar yüksek tüketim böcekten kaynaklanmaz. 30x24 x 1watt=720 watt.
bu tür cihazlar düşük güç tüketir 1 watt dan fazla olmaz.
10 tane olsa ayda en çok 7 kwattsaat yakar.
100kwatt yakmaz.

hocam elektronik cihaz ( kamera )
switch mode devrelerde zaten köprü diyottan geçtikten sonra dc elde edildiği için işe yaramaz

yön var mı ? ( devre ne şekilde yanar ? )
faz yerine nört / nötr yerine faz verirsek köprü diyot bozulur mu ?

diğer fazı faza deydirip çekmek ( bağlantısı ark yapmak gibi ) nötrü aynı şekilde .
kafayı yedik .

hocam elektronik cihaz ( kamera )
switch mode devrelerde zaten köprü diyottan geçtikten sonra dc elde edildiği için işe yaramaz

yön var mı ? ( devre ne şekilde yanar ? )
faz yerine nört / nötr yerine faz verirsek köprü diyot bozulur mu ?

diğer fazı faza deydirip çekmek ( bağlantısı ark yapmak gibi ) nötrü aynı şekilde .
kafayı yedik .
girişte köprü diyot (muhtemelen 1n4007 =1000v) olduğu için bozulmaz. ancak diyottan sonra kullanılan 450 voltluk yüksek voltaj kapasitörü patlar. cihaz devre dışı kalır. smps devreler yüksek voltaja çok hassastır. illa 1000v olmasına gerek yok 600-700 v da iş görür. garantili olsun diye 1000v dedim.;)

Notebook kamerası derken, nasıl, açar mısınız?

Hocam, anlamıyorum bu işlerden ama aklıma yattı. Doğru neden olmasın? Elektrik hattına yüksek voltaj verilip bunlar bozulabilir. Ancak kablolar yanar mı , bundan endişelenirim.

Hocam yüksek voltaj elektrik kablolarını yakmaz ise aklıma yattı, bunu yaptırtacağım sanırım

Tesisat da bozulur yanar yani öyle mi?

1. 2. ve 3. şıklarla hiçbir ilgisi yok hocam. Anlattığım durum gerçektir.
Fatura sorunuz : evet evi son ay kullanmadık, içinde oturmadık. O şekilde normal faturalarımıza yakın geldi, gelen fatura.

Teşekkür ederim.
Bir dakka..

Bu kadar yazılanların sebebi sadece elektrik faturasının siz evde yokken aynı mı gelmesi? Yani faturada değişme yok diye mi evde gizli kamera olduğuna hükmettiniz?

Hayır hocam ya !

arkadaşlar bu işin sonu!Gizli kamera örnekleri verenler böcek kameradan bahseden arkadaşlar @bilginlevent arkadaşımız ya bir olay yaşamış veya bir korkuya kapılmış siz ateşin üstüne benzin döküyorsunuz yapmayın internetten bir kamerayı izlemek için kameralar ya modeme bağlanmalı veya bluetooth cihazıyla yakın bir kayıt cihazına görüntü aktarmalı veya hazıra kartlı kamera olmalı ve bu hafıza kartından biri bu görüntüleri alarak internette yayınlamalı bahsettiğiniz gizli kameralar profesyonek cihazlardır ve her yerde bulunmaz ve ücretleri normallerinden çok pahalıdır boru içinden çekilecek kamera buatlara sığacak kamera gibi boru içinden ve buatlarda kullanılan kamera tek başına internetten erişilemez.GSM modülleri de bildiğim kadarıyla elektrik bosunun içine sığmaz
Siz bu evden huylanmışsınız ne yapsanız boş rahat edemezsiniz belki kamera bir defa koyundu görüntü alındıktan sonra kamera da götürüldü eğer bir görüntü gördüyseniz ama görüntü görmediyseniz bu daha fena içinizde bir korku oluşmuş demektir büütün evin tesisatını yenileseniz bile huzur

Hayır hocam ya !

sn @bilginlevent bunlara kafayı takmayın ,
bu neye benziyor biliyormusunuz ?
padişahsınız ( size ünvan verdim ) diyelim yemek su içeceksiniz zehirlenirsem .
berberde sakal traşı oluyorsunuz , berber boğazımı keser mi ?
bu durumun sonu yok .

bu kamera koyulmuş kanısına nasıl vardınız ? ( samimiyet , içtenlikle anlatın kimse yadırgamaz )

bu kamera işleri kolay değil , kondu diyelim niye konsun + kondu çalışması için belli şartlar var bu şartların konumu yetersiz ,
fatura için diyorsanız mantıksız + fatura içinde fatura ve sayaç kontrolu + sizin hattınızdan kaçak kullanım ?

Niyet ettim Allahím senin rízan için , sureni oku , duanı et , ALLAH'a teslim et .

kolay gelsin ,sağlıcakla kalın .

Bir dakka..

Hayır hocam ya !
sn @bilginlevent bunlara kafayı takmayın ,
bu neye benziyor biliyormusunuz ?
padişahsınız ( size ünvan verdim ) diyelim yemek su içeceksiniz zehirlenirsem .
berberde sakal traşı oluyorsunuz , berber boğazımı keser mi ?
bu durumun sonu yok .

bu kamera koyulmuş kanısına nasıl vardınız ? ( samimiyet , içtenlikle anlatın kimse yadırgamaz )

bu kamera işleri kolay değil , kondu diyelim niye konsun + kondu çalışması için belli şartlar var bu şartların konumu yetersiz ,
fatura için diyorsanız mantıksız + fatura içinde fatura ve sayaç kontrolu + sizin hattınızdan kaçak kullanım ?

Niyet ettim Allahím senin rízan için , sureni oku , duanı et , ALLAH'a teslim et .

kolay gelsin ,sağlıcakla kalın .

Samimi cvbınız için teşekkür ederim. İnşaallah ben bu problemi çözebilirim. Sorun bu ve maalesef ki gerçek.
Siz de sağlıcakla kalın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yukarıda yazılanları gerçekten hayretle okudum. Arkadaşların söylediği gibi bana da çok mantıklı gelmedi. önce sizi bu tür bir endişeye iten nedir? sizi izlemek isteyen adam neden sıva altına kamera yerleştirmek gibi bir iş ile uğraşsın. bir biblo, tablo, dolap vs. birçok yere zaten yerleştirilebilir.

tekrar soruyorum sıva altına kamera yerleştirildiğine nasıl inandınız?
Gerçekten garip bir durum bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri