Elektrik topraklama hesabı

Yeni yönetmeliğe göre topraklama bakır çubuklar kalktı galvanizli şeritler geldi 14 katlı 79 daire 7 dükkanlı bir projem var herşeyi çizdim bitirdim topraklama eksik diye geri döndü proje yeni yönetmeliğe göre topraklama çizebilen yardımcı olabilir mi?

Yeni yönetmeliğe göre topraklama bakır çubuklar kalktı galvanizli şeritler geldi 14 katlı 79 daire 7 dükkanlı bir projem var herşeyi çizdim bitirdim topraklama eksik diye geri döndü proje yeni yönetmeliğe göre topraklama çizebilen yardımcı olabilir mi?
Böyle bir değişiklik ne zaman yapılmış ; yönetmelik ne zaman değişmiş ; daha kapsamlı bilgi bekliyoruz sizden ; hatta link atın inceleyelim .............

Böyle bir değişiklik ne zaman yapılmış ; yönetmelik ne zaman değişmiş ; daha kapsamlı bilgi bekliyoruz sizden ; hatta link atın inceleyelim .............
Bende bilmedigimden dolayı eksik sölendi bnde arıyorum topraklama yapmayı bilen birisini ne yptysam hatalı cıktı

Bende bilmedigimden dolayı eksik sölendi bnde arıyorum topraklama yapmayı bilen birisini ne yptysam hatalı cıktı
Hali hazırda 2001 yılında yürürlüğe giren topraklama yönetmeliği geçerlidir bildiğim kadarıyla ; bu yönetmelikte de şu topraklama aracı kullanılacak diye bir ibare bulunmaz ; ama temel topraklaması yeni yapılan bütün binalara şart koşuldu ; yanılıyorsam arkadaşlarım lütfen tekzip etsinler.......
EDİT : http://www.emo.org.tr/ekler/79bb1d9cafd92b8_ek.pdf?dergi=462

Son düzenleme:
konu başlığında topraklama hesabı demişsin acaba projende çizmiş olduğun topraklama değerini 2 ohm altında olduğunu gösteren hesaplamaları yetersiz yada hiç koymamış olabilirmisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri