Elektrik teknikeriyim tesisat dükkanı açabilirmiyim ?

eraycx

Üye
merhabalar ben düz lise okuduktan sonra meslek yüksek okulu elektrik bölümü okudum ve buradan mezun olurken bize dedikleri düz lise okuduğumdan dolayı dükkan açamazsınız en az 1 yıl elektrikçide çalışmam gerekiyormuş bu konuda bilgi almak istiyorum araştırdım hiçbir yerde böyle birşey yazmıyor. Bilgilendirirseniz sevinirim

kalfalık belgesiyle bile açabilirsin fakat bildiğim kadarıyla imza yetkin olmuyor teknikerlerinde imza yetkisi gene bildiğim kadarıyla ki benim zamanımda öyleydi yeniliklerden haberim yok iki kata kadar yetkin vardı yani dükkan açabilirsin fakat tahahüt işine giremeyebilirsin

meslek lisesi mezunu olsaydınız okul size iş yeri açma belgesini verirdi ve dükkanı açabilirdiniz dükkan açsanız bile teknikerin belirli güç sınırı var bu sınır kurulu gücü 125 kwtır. 125 yukarısı senin sorumlulğunu aşar

meslek lisesi mezunu olsaydınız okul size iş yeri açma belgesini verirdi ve dükkanı açabilirdiniz dükkan açsanız bile teknikerin belirli güç sınırı var bu sınır kurulu gücü 125 kwtır. 125 yukarısı senin sorumlulğunu aşar
bu 125 KW yetki sınırı yükseltilebilir mi peki

yükselmez yukarısı mühendisin çünkü:)

evet sayın mokokinin'de bahsettiği gibi kurulu gücü 125 kw tan yukarısı mühendisin sorumluluğuna girer

kardeş akşam sanat okuluna git sana gerekli bilgileri verirler.YOL gösterirler gerkli bütün belgeleri buradan temin edeceksin.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri