elektrik sembolleri ölçülendirme çok zamanımı alıyor

xmanxman

Üye
arkadaşlar merhaba.Autocad kullanarak aydınlatma projesi çizmeye kendimi alıştırmak istiyorum.Boş bir mimari planı indirerek çizime başlamak istedim ancak sembolleri uygun büyüklükte ayarlayıp çizime başlamak çok vaktimi aldı .Acaba sembollerin hepsini tek bir sayfaya topladıktan sonra her zaman kullanılacak uygun büyüklüğe getirmenin bir yolu varmı,hangi mimari projeyi açarsam açayım büyüklüğü uygun olsun.İzlediğim bi videoda çizen arkadaş yapmış ama nasıl yapacağım yardım ederseniz sevinirim.herkese iyi çalışmalar.

eğer bu soru öncedn soruldu ise kusuruma bakmayım.arama yaptım bi sonuca ulaşamadım.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
250 watlık sb ampulü 400 w balansa taktım .lambayı tekrar 250 w lık balansta kullana bilirmiyim sağlammıdır

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri