Elektrik sayaci yanmasi hk

belex351

Üye
S.a arkadaslar
Öncellikle merak ettigim bir konu var elektrik sayaci kablo uclari gevşeklik haricinde neden yanar sebebi ne olabilir ozel trfolu tarimsal sulama bu konu hakkinda daha once degisik sebeblerden yanma geldimi ne tur onlem alabiliriz yardimlarinizi bekliyorum

Ekli dosyalar

• 20190429_134527.jpg
    20190429_134527.jpg
    218.4 KB · Görüntüleme: 80
  • 20190429_134531.jpg
    20190429_134531.jpg
    326.2 KB · Görüntüleme: 60
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ne çalıştırdınız da yaktınız acaba. mtor kaç kw? motordan başka neler bağlı tesisata?

gevşeklikten bahsetmişsiniz. Elektrik gevşekliği sevmez. gevşek olan bağlantı noktası ısınır.
@el_emek dediği gibi sayacın taşıyacağı yük'ün üzerinde akım geçtiyse de yanar.
gevşek bağlantı yapmaktan, eğerki alüminyum kablo kullanılıyorsa uygun aparatlarla bağlantı yapılması
veya yükünüz çok ise akım trafolu aboneliğe geçmeniz gerekebilir.

Kablo kesiti, gevşeme, elektrik hattında meydana gelen yüksek dalgalanmalar vb. tam bilgiler olmadığı için tam bir şey söylemek zor.

37 kw motor sulama 3x25 nyy yer alti kablosu 50 aer kablo ile kumanda panosuna ordan da motor baska bisey yok
Bide yanlis yazdim herhalde kusura bakmayin gevseklik derken bu olay icin dememistim gevseklik dışında hangi sebebe baglayabiliriz diye sormustum

S.a arkadaslar
Öncellikle merak ettigim bir konu var elektrik sayaci kablo uclari gevşeklik haricinde neden yanar sebebi ne olabilir ozel trfolu tarimsal sulama bu konu hakkinda daha once degisik sebeblerden yanma geldimi ne tur onlem alabiliriz yardimlarinizi bekliyorum
Sayacınız luna marka kombi (lun 4) modeli sanirim yanma klamansten olmamış gevşeklik yok iç devrede başlamış muhtemelen içerideki gerilim veya akim bobininden kaynaklı oda pili patlatıp kapağı attı bir diyer ihtimal ani gerilim dalgalanması

Peki ne yapmak gerek hocam butur arizalarda

Peki ne yapmak gerek hocam butur arizalarda
Senin yapabilecegin bisey yok yandikca dagitim sirketine diyeceksin gelip degisecek bu olay sık sık mi basiniza geliyo 37.5 kw şartnameye uygunmu benim bildiğim 32 kw üstü x5 tam emin değilim ama sizin sözleşme gücünüz nekadar böyle bir sorunla karşılaşmamak için x5 e çevirebilirsiniz

37 kw motor olduguna göre, sayaç direkmi ölçüm yapıyor yoksa akım trafosu üzerınden x/5 olarakmı. Bahsetmediğinize göre, akım trafosu kullanılmamış anlıyorum. Daha çook yakarsınız.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri