Elektrik sayaci yanmasi hk

37 kw motor olduguna göre, sayaç direkmi ölçüm yapıyor yoksa akım tarafosu üzerınden x/5 olarakmı. Bahsetmediğinize göre, akım trafosu kullanılmış anlıyorum. Daha çook yakarsınız.
Resme göre yorum yapıyorum direk kullanıyor sayaç x5 degil

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
37kw motor yaklaşık 70A akım çeker direk bağlantı sayaç ise yanması normal !
Limit değerlerde dans ediyorsanız sürprizlere açık olacaksınız !
Hoş yol verme varmı onu da bilmiyoruz. Kerpetenle alıyoruz bilgileri söke söke...

Guzel soylemissiniz soke soke kusura bakmayin simdi 37 kw motor yildiz ucgen tarimsal sulama kumada panosu var sayac ozellik listesi ekledim

Ekli dosyalar

• 20190429_235510.jpg
    20190429_235510.jpg
    224.1 KB · Görüntüleme: 21
Guzel soylemissiniz soke soke kusura bakmayin simdi 37 kw motor yildiz ucgen tarimsal sulama kumada panosu var sayac ozellik listesi ekledim

Tamam işte hocam yıldız üçgende kalkınma akımı yani demeraj akımı x2 x3 dür. En az 70A kabül etsek x3 desek 210A yapar. Nerden baksan sıkıntı. Gerilimlerde düşükse yandı gülüm keten helva... Gerilimin düşmesine gevşek bağlantılar neden olabilir.
Ne kadar süredir çalışıyordu bu motor ? Ne oldu da birden yandı? Diğer 2 motorda aynı şekilde ve sağlam mı?

Son düzenleme:
Kisa sureli geciste yüksek akim ceker onude korumalar var sayaca kadar benim gorusum termik secerken 63 -80 amper sigortada 100 A takiyoz fakat kisa sureli akim oda yildizdan ucgene geciste diye biliyom 5 saniye baska bisey olmasi lazim diye dusunuyorum

Surekli yaniyormu dedim cvp alamadım sözleşme gücünüz ne kadar

Trfo ile sayac arasinda 34.5 kv ile sikinti olabilirmi ve ya parafadur ne bileyim topraklama baska
50 kv
Trafo 250 kva toplamda 3 abone var tarimsal sulama digerlerinde olmuyor ama bu olmayacak diye anlam tasimaz benim merak ettigim sebeb buarda 50 kva sozlesme gucu

işten anlıyan bir elektrikçi bul elektronikçiyim bana çok saçma geldi yaptığınız...

Trfo ile sayac arasinda 34.5 kv ile sikinti olabilirmi ve ya parafadur ne bileyim topraklama baska
50 kv
Trafo 250 kva toplamda 3 abone var tarimsal sulama digerlerinde olmuyor ama bu olmayacak diye anlam tasimaz benim merak ettigim sebeb buarda 50 kva sozlesme gucu
50 kv sözleşme gücünde nasıl direk kombi kullandırıyor dağıtım şirketi bi hata olmasın

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri