Elektrik sayacında yanlış faz yönü

Black_7

Üye
Merhaba

Anladığım kadarı ile sayaçlarda 1.3.5 numara faz girişi, 2.4.6 faz çıkışı.
Eve taşınalı 1 ay oldu bu ay gelen elektrik faturası çok yüksekti dağıtım şirketinden saatimin incelenmesi istedim bir sorun yok dediler. Dışarıdan elektrikçi çağırdım.
Faz yönleri giriş çıkışa çıkış giriş takılmış dedi bu şekilde elektrik yazmaması lazım dedi ee ben kaçak elektrik kullandım ise neden yüksek fatura geldi.
Çok kişiye sordum faz yönleri giriş çıkış değişirse sayaç okumaz dediler.
Nasıl bir yol izlemeliyim bu durumda

Teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba

Eve taşınalı 1 ay oldu bu ay gelen elektrik faturası çok yüksekti dağıtım şirketinden saatimin incelenmesi istedim bir sorun yok dediler. Dışarıdan elektrikçi çağırdım.
Faz yönleri giriş çıkışa çıkış giriş takılmış dedi bu şekilde elektrik yazmaması lazım dedi ee ben kaçak elektrik kullandım ise neden yüksek fatura geldi.

Teşekkürler
Herhangi bir ölçüm hatası olmaz.

Faz yönleri değişik olduğu gibi nötrde ters şekilde. Elekteiçiler kaçak kullandım böyle yazmaz diyor ama bnm bildiğim de yönler değişse bile sayaç okur giren fazı.
Benden önce elektrikçi oturmuş kendisi kaçak kullanım yapmış ihbar edilmiş sayaç sökülmüş. Suan mühür yok 2 kez aradım mühür yok diye gelen olmadı birde bnm sayaç diğerlerinden farklı kimsede klemens yok bende takılı nedendir.

Teşekkürler

Merhaba

Teşekkürler
farketmez sen elektrikcilerini degistir
fatura yuksek sikayetinde sayactan once kacak varmi tuketimin ne kadar vs bunlara bakilir sayactan cok supheleniyorsan ara suzme sayac baglayip kiyaslama yaparsin

Yerlerinin değişmesinden dolayı değil, saatin çalışma prensibini etkilemez.
Faturanızdan ne kadar kullandığınız ve kw fiyatını öğrenebilirsiniz. Hesap doğru ise ;
Aktif bir Kaçak Akım Koruma Rölesi var mı? Evinizde eski buzdolabı, fırın vs varmı? Bu cihazlar eskidikçe faturayı şişirir.
Farklı bir elektrikçi çağırıp saatin çıkışından sigorta kutusuna kadar takip etsin.

Ev taşındığınızda son endexleri alıp sözleşme yaptınızmı ?
veya hiç sözleşme yapmadınız .

Eski kiracı çıkarken enerjiyi kestirmişmi ? ( sözleşme kendi üzerindemi imiş )
veya eski kiracıda hiçmi sözleme yapmamış ?

Sözleşme ev sahibi üzerindemi gözüküyor ?

Fark : yeni ve eski kullanım iki aylık olabilir .
Fatura günlerine bakmanız .

Daireyi kiraya tuttuğunuzda sayaç mühür durumu ?
Sayaç kaliteli foto çekim ile yayınlamanız .
Kişisel bilğilerin silinip .
Tesisat no , sayaç no , sayaç barkotu , mühür no vs gibi
Sayaç ve kabloları gözükür .
Sayaç üzerinde açıklamalı bilği ve diğer bilğiler verilmesi .
Fatura fotosu ve aynı şekilde kişisel bilğilerin silinmesi .

Diğer .
Elektrikciniz bu videodaki sisteme göre kaçak takibini yapması !!!

Son düzenleme:
Merhaba

Teşekkürler

Faz giriş çıkışının ters olması durumunda sayaç yine yazar.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri