Elektrik sayacı

Tutsak67

Üye
1 adet 220 v elektrik sayacı ile kaç daire beslenilebilir

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
dayanağı amper üzerinde yazar , hesap sonucu ? çözer
amaç nedir ?
3 katlı bina tek sayaç var şuanda tek sayacdan 2daire besleniyor 3. Daireyi bu sayacdan beslemek gerekiyor oyuzden sordum sayaç alma işlemi uzun sürecek gibi

doğru değil enerji ( elektrik şirketi ) sorun kabul eder .
niye proje çizilir + hesaplamalar yapılır .
olsaydı Tripleks daire
genellikle villa tarzında, bahçesi olan müstakil daireler olarak inşa ediliyor. Tripleks dairelerin özellikleri arasında 3 katlı olması yer alıyor.

konumuza gelelim
1 - sayaç ? amperi .
2 - dairelerde kullanılan cihazlar ( tümü 3 kat ) amperi
diğer sorun kabloların desteklemesi

Yaptıgınız kanunı degıl, her daıre abone olması gerekır. <tedai vs her ne ıse, tesbir ettiğinde cezaı işlem uygular, Her ne kadar kullandıgınız elektırıgı saycdanda gecçi,rmiş olsanız. Abonenin bir başka aboneye elektrık vermesı normal sayılmaz.

Kaçak değil ama usulsüzlük cezası yersiniz. Bu ev köydeyse belki göz yumabilirler.

Kaçak değil ama usulsüzlük cezası yersiniz. Bu ev köydeyse belki göz yumabilirler.
Abonelik için başvuruldu da ev sahibi başka evde kirada çıkması gerekiyormuş o yüzden kısa süreli için sormuştum başka bir formda tek sayacdan 6daire beslendiğini görünce de konu açtım

Sayaç 3 ailenin kullandığı akıma dayanmaz. Altı daire ise anında sayacı patlatır.
Zaten patlamazsa daha kötü. Ya eve gelen ya da sıva altı kablolardan Yangın çıkar.

sayacın amperi kaç ?
ana kablo kaç kesidi mm2 ?
3 daire tüm amper değeri ?
bilinden cevap zor , cevap alsanızda kısmen sağlıklı olmaz
şimdi olur desem yapacakmısınız
sayaç yandı diyelim , bir yolu yeni sayaç tedarik edilir
ya yangın çıkarsa ?

iyi bir elektrik bulun binanızda keşifleri yapsın ve hesaplamaları yapsın
karar sizin .

Forum istatistikleri

Konular
127,947