Elektrik sayacı mührü

Arkadaşlar merhaba ben elektrikten anlamam. sanırım elektriği kesmişler yeni farkettim borçlarımı ödedim şuan yarın açarlar büyük ihtimal ama basit bir şeyse ben yapabilir miyim üstteki şalteri kaldırdım ama işe yaramadı acaba kırmızı kabloyla mı alakalı. Basit bir şeyse yardımcı olabilecek var mı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Mühür bozma (TCK)

Madde-203

(1) Kanun veya yetkili makamların emri uyarınca bir şeyin saklanmasını veya varlığının aynen korunmasını sağlamak için konulan mührü kaldıran veya konuluş amacına aykırı hareket eden kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

Bence biraz daha dayanın hiç değmez.

Arkadaşlar merhaba ben elektrikten anlamam. sanırım elektriği kesmişler yeni farkettim borçlarımı ödedim şuan yarın açarlar büyük ihtimal ama basit bir şeyse ben yapabilir miyim üstteki şalteri kaldırdım ama işe yaramadı acaba kırmızı kabloyla mı alakalı. Basit bir şeyse yardımcı olabilecek var mı
Mühür işlemleri kafana göre açılıp kapatılacak işlemler değildir. Sn @harungundogdu'nun da bahsettiği üzeri idari ceza işlemi uygulanır. Mührü koyan dağıtım şirketinin gün içerisinde mührü sökmesini ve bağlantısını yapmasını beklemeniz gerekmektedir.

Mühür işlemleri kafana göre açılıp kapatılacak işlemler değildir. Sn @harungundogdu'nun da bahsettiği üzeri idari ceza işlemi uygulanır. Mührü koyan dağıtım şirketinin gün içerisinde mührü sökmesini ve bağlantısını yapmasını beklemeniz gerekmektedir.
Abicim bunu bilmeyen bir Allah’ın kulu yoktur heralde. Sadece sorduğum soruya cevap almak istemiştim.

Abicim bunu bilmeyen bir Allah’ın kulu yoktur heralde. Sadece sorduğum soruya cevap almak istemiştim.
Sorduğunuz sorunun cevabını bilmeyen Allah ın kulu yoksa neden soruyorsun dostum. Biz sana nasıl yasadışı birşey söyleyelim?
İnsanlık hali olur böyle şeyler, ama olur ya ağzımızın tadı kaçmasın işte dayanın biraz daha.

Yapılan işlem kaçağa girer ve kanuni değildir. Nasıl yapılacağı konusunda size fikir vermeyeceğiz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri