Elektrik sayaç seçimi

adem.sa

Üye
Merhabalar. (Forumda yeniyim. Konuyu yanlis yerde actiysam kusura bakmayin.)

Binamizda toplam 4 daire var. Tek elektrik aboneligi var (3 faz x5 sayaç)

Kendi daireme tek faz geliyor. Kendi daireme suzme elektrik sayaci takmak istiyorum. Hangi sayaci almalıyım. Nelere dikkat etmeliyim. Tek faz olan herhangi bir elektrik sayacı işimi görür mü?

Yardımınızı rica ediyorum.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar. (Forumda yeniyim. Konuyu yanlis yerde actiysam kusura bakmayin.)

Binamizda toplam 4 daire var. Tek elektrik aboneligi var (3 faz x5 sayaç)

Kendi daireme tek faz geliyor. Kendi daireme suzme elektrik sayaci takmak istiyorum. Hangi sayaci almalıyım. Nelere dikkat etmeliyim. Tek faz olan herhangi bir elektrik sayacı işimi görür mü?

Yardımınızı rica ediyorum.
daireye tek faz geliyor diyorsun eğer yanlış yazmadıysan kullandığın sayaç trifaz eğer tek faz sayaç kullanacaksan eski sayacı değiştirmen gerekecektir ki bu işi tedaş yapıyor ve genelde sayaçları onlar değiştiriyor onun dışında sayacın markası çoğunlukla fark etmez ve bu işlem için elektrik firmanla görüşebilirsin.

daireye tek faz geliyor diyorsun eğer yanlış yazmadıysan kullandığın sayaç trifaz eğer tek faz sayaç kullanacaksan eski sayacı değiştirmen gerekecektir ki bu işi tedaş yapıyor ve genelde sayaçları onlar değiştiriyor onun dışında sayacın markası çoğunlukla fark etmez ve bu işlem için elektrik firmanla görüşebilirsin.

Yok hocam yanlis yazmadim. Binada trifaz var mecbur aldik. Kullandigimiz bir pompa var trifaz olmadan calismiyor.

Ama binada tek elektrik aboneligi var.

Dairenin girisindeki sigorta kutusuna baktim. Tek faz geliyor daireye.
(Muhtemelen trifazi sadece pompaya baglamislar)

Ben bu daire girisine suzme sayaç takmak istiyorum. Herhangi bir monofaze elektrik sayacindan taksam olur mu?

Yok hocam yanlis yazmadim. Binada trifaz var mecbur aldik. Kullandigimiz bir pompa var trifaz olmadan calismiyor.

Ben bu daire girisine suzme sayaç takmak istiyorum. Herhangi bir monofaze elektrik sayacindan taksam olur mu?
Olur.

eğer pompayı sadece siz kullanıyorsanız, sayac eklemenin bi manası kalmaz.ama pompa ortak kullanım ise; ve siz daireyi ayırmak istiyorsanız olur.

eğer pompayı sadece siz kullanıyorsanız, sayac eklemenin bi manası kalmaz.ama pompa ortak kullanım ise; ve siz daireyi ayırmak istiyorsanız olur.

Yok hocam pompayi herkes kullanoyor.

Benim amacim kendi dairemde ne kadar harcama oluyor onu olcmek. Sayaclarla ilgili bilgim olmadigi icin herhangi bir monofaze sayac olur mu onu ogrenmeye çalışıyorum. Anladigim kadariyla herhangi bir sayac isimi görecek. Yorumunuz icin tesekkur ederim.

Yok hocam pompayi herkes kullanoyor.

Benim amacim kendi dairemde ne kadar harcama oluyor onu olcmek. Sayaclarla ilgili bilgim olmadigi icin herhangi bir monofaze sayac olur mu onu ogrenmeye çalışıyorum. Anladigim kadariyla herhangi bir sayac isimi görecek. Yorumunuz icin tesekkur ederim.
Dostum o zaman tedaş a abonelik yapıp sayacı ayırmanı tavsiye ederim.

Dostum o zaman tedaş a abonelik yapıp sayacı ayırmanı tavsiye ederim.
Suzme sayaca abonelik yapilmaz ki.
Ana sayaca fatura gelince, degerleri ordan dusup hesap edecegim. Tek amacim bu.

Zaten aboneligimiz var. Yeniden bir abonelik yaptirmak icin bir dunya iş proje plan onay filan boyle seylere girmeye gerek varmi..

Suzme sayaca abonelik yapilmaz ki.
Ana sayaca fatura gelince, degerleri ordan dusup hesap edecegim. Tek amacim bu.

Zaten aboneligimiz var. Yeniden bir abonelik yaptirmak icin bir dunya iş proje plan onay filan boyle seylere girmeye gerek varmi..
o şekilde de kullanabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri