elektrik saha mühendisi

unilateral

Üye
arkadaşlar elektrik saha mühendisi nedir? ne iş yapar şantiyede ne işlerle uğraşır? yardımcı olursanız sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ben özel bir şirkette bir sene kadar saha mühendisliği yaptım.Proje cogen ünitesi kurulumuydu yaklasık 40 MW lık.ben o prejede bizim şirketin saha mühendisiydim.
bir üst firmalardan bizim sirkete projeler gelirdi ben o projelerdeki işlerin montajını takip ederdim.tabi çalısan montaj grubuyla beraber.yeri gelir bende onlarla calısırdım.aksamlarıda yapılan işi kayıt eder hak ediş için şantiye şefimize verirdim bukadar

ben özel bir şirkette bir sene kadar saha mühendisliği yaptım.Proje cogen ünitesi kurulumuydu yaklasık 40 MW lık.ben o prejede bizim şirketin saha mühendisiydim.
bir üst firmalardan bizim sirkete projeler gelirdi ben o projelerdeki işlerin montajını takip ederdim.tabi çalısan montaj grubuyla beraber.yeri gelir bende onlarla calısırdım.aksamlarıda yapılan işi kayıt eder hak ediş için şantiye şefimize verirdim bukadar

Peki bir yol yapımında elektrik saha mühendisi ne iş yapar? teklif geldi de ciddi olarak düşünüyorum

Peki bir yol yapımında elektrik saha mühendisi ne iş yapar? teklif geldi de ciddi olarak düşünüyorum
Uygulamada Havai hat deplaseleri, havai hatların yer altına alınması işleri, yol aydınlatması. Ofiste hakedişler,taşeron işlerinin takibi. Kurum pozlarına hakim olmanız gerekir. Hiç bir küçük ve orta ölçekli Müteahhit sahaya ayrı ofise ayrı mühendis almaz(hele hele yol işinde) çok fonksiyonlu elemanları severler her zaman. Büyük firmalara holdinglere lafımız yok.

Bilgileriniz için çok teşekkürler arkadaslar. Peki saha mühendisliği işine şuan giren bir mühendis ne ücret talep etmeli? İş yoğun,yorucu ve stresli mesai falan da yok.

Bilgileriniz için çok teşekkürler arkadaslar. Peki saha mühendisliği işine şuan giren bir mühendis ne ücret talep etmeli? İş yoğun,yorucu ve stresli mesai falan da yok.
İş sahibinin kafasında düşündüğü ücreti talep etmeli...!

benzer bir durum benim de başıma geldi, yol yapımında saha mühendisi olarak çalışabilirim, ancak ne iş yapılacağını tam olarak bilmiyorum şehirler arası 25 km'lik bir yol, acaba enerji nakil hattı olabilir mi? net olarak bilgi alamadım şirketten. ayrıca çalışma şartları nasıldır? 6 aylık bi iş tecrübem var e.n.h projesinde de yer almıştım.

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Arkadaşım daha öncede söylediğim gibi yol işinde çalışan bir elektrik mühendisinin yaptıracağı işler bellidir. Havai hat deplasesi demontaj-montajı, hatların yer altına alınması, yol aydınlatması.Daha açmak gerekirse Direklerin hatların demontaj ve montajları, kanal kazısı boşboru döşeme ve kablo çekme işleri, AG box montajı, aydınlatma işi. Bu konularda saha tecrüben az ise zorlanırsın hele hele kurum fiyatlarına,hakedişe hakim değilsen işin epey zor. Firmaya telefon aç şartları,detayları konuş.

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri