elektrik saatinin saati yanlış ne yapmam gerekiyor

avganlı

Üye
elektrik saatinin saati cok bariz bir şekilde yanlış. normal saat 07 :00 iken elektrik saatinin saati 17:00 .bu durumda elektrik tüketiminin en çok olduğu sabah saatinde ben elektrik saatine göre pahalı dilim olan puant diliminde kullanmış görünüyorum. bunu düzeltmek için ne yapmam gerekiyor.
teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Mesken kullanıcısı ve tek tarifeden kullanıyorsanız bir şey yapmanıza gerek yok.3zamanlı tarifeyi kullanıyorsanız bağlı olduğunuz dağıtım şirketine dilekçeyle başvurmanız gerekir

Mesken kullanıcısı ve tek tarifeden kullanıyorsanız bir şey yapmanıza gerek yok.3zamanlı tarifeyi kullanıyorsanız bağlı olduğunuz dağıtım şirketine dilekçeyle başvurmanız gerekir

dostum dağıtım şirketine başvurmadan önce yeni bir sayaç alman gerekiyor çünkü dağıtım şirketlerinin zaman saatini ayarlama yetkileri yok

evet yeni bir saat alman gerekiyor kral 23 arkadaşımın dediği gibi zaman ayarlama yetkileri yok dağıtım şirketlerinin yani yeni bir saat alarak bu sorundan kurtulursun. kolay gelsin

bazı sayaçlarda elektrik sayaçlarının zaman saatlerinde sorun olduğunda sayaç tüketim kayıtlarının hepsini gündüz tarifesi olan T1 konumuna kaydediyor. İsterseniz bir kontrol edin T2 ve T3 saatlerindeki tüketim kayıtları nasıl yapılıyor diye...

bazı sayaçlarda elektrik sayaçlarının zaman saatlerinde sorun olduğunda sayaç tüketim kayıtlarının hepsini gündüz tarifesi olan T1 konumuna kaydediyor. İsterseniz bir kontrol edin T2 ve T3 saatlerindeki tüketim kayıtları nasıl yapılıyor diye...

T2 ve T3 normal kaydediyor.

takan adam bu saatin yanlış olduğunu görmemişmi. bu arkadaşımız akşam en pahalı durumda olması gerekirken gündüz tarifesinde ödeyecek değilmi yani saatin yanlış olması kullanıcının yararına olmuyormu. hem saat yanlış olduğunda yenisini almak ne demekmiş?

takan adam bu saatin yanlış olduğunu görmemişmi. bu arkadaşımız akşam en pahalı durumda olması gerekirken gündüz tarifesinde ödeyecek değilmi yani saatin yanlış olması kullanıcının yararına olmuyormu. hem saat yanlış olduğunda yenisini almak ne demekmiş?

saat 17 den sonra çalışma olmadığı için çalıştığım işyeri gündüz pahalı tarifeden elektrik kullanmış oluyor. bu durum bizim zararımıza.

tarifeli kulanıoran sayaç alıp değiştrmeniz gerekiyor tarife kulalnmıyorsanı değiştirmenize grek yok

Eğer sayacın garanti süresi bitmemişse dağıtım şirketinie başvurun sayacınızı fabrikaya göndersinler. o arada bir nöbetçi sayaç takarlar. Ama bu durumda da Açma / Kesme ücreti alabilirler. :). Tanıdığınız varsa şirkette bir kaç günde çözülür. Garantisi bitmişse yeni bir sayaç alıp D.Ş'ye başvurun.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri