Elektrik saatinin altındaki sigorta atıyor

cvko

Üye
Beyler merhaba,ben istanbul çapada oturan bir öğrenciyim,evimde elektrik arızası var

net bir şekilde anlatayım :

Evin elektrik saatinin altındaki sigorta 3-4 ay önce bir kere attı buna anlam veremedim o zaman hemen kaldırmak için indim kıvılcım fırlattı açamadım sonra elektrikçi çağırdım,adam evi kontrol etti prizleri vs aşağıdaki sigortaları 2 li yaptı kaç amper taktı bilmiyorum ama 2 adet biri küçük biri büyük ve sanırım siemens marka.

Daha sonra problem bir kere daha oldu gece 3 te hiçbir cihaz çalışmazken oldu ve atarken güm bam diye sesler çıkarıyor.Bildiğiniz patlıyor.

Elektrikçiyi tekrar çağırdım bütün cihazları çalıştırdık yüklendik atmadı adam gitti.

Bu sabah sadece banyo ışığı ve saç kurutma makinası çalışırken yine patladı bu sefer penseyle açtım yine kıvılcım atar çarpar diye.

Elektrikçi geldiğinde saatten evdeki sigorta kutusuna giden kabloda sorun olabilir ama onuda değiştirmek çok pahalı çok zor demişti.

Burda çapada ve fındıkzadede önerebileceğiniz elektrikçi var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
beyler merhaba,ben istanbul çapada oturan bir öğrenciyim,evimde elektrik arızası var

net bir şekilde anlatayım :

Evin elektrik saatinin altındaki sigorta 3-4 ay önce bir kere attı buna anlam veremedim o zaman hemen kaldırmak için indim kıvılcım fırlattı açamadım sonra elektrikçi çağırdım,adam evi kontrol etti prizleri vs aşağıdaki sigortaları 2 li yaptı kaç amper taktı bilmiyorum ama 2 adet biri küçük biri büyük ve sanırım siemens marka.

Daha sonra problem bir kere daha oldu gece 3 te hiçbir cihaz çalışmazken oldu ve atarken güm bam diye sesler çıkarıyor.bildiğiniz patlıyor.

Elektrikçiyi tekrar çağırdım bütün cihazları çalıştırdık yüklendik atmadı adam gitti.

Bu sabah sadece banyo ışığı ve saç kurutma makinası çalışırken yine patladı bu sefer penseyle açtım yine kıvılcım atar çarpar diye.

Elektrikçi geldiğinde saatten evdeki sigorta kutusuna giden kabloda sorun olabilir ama onuda değiştirmek çok pahalı çok zor demişti.

Burda çapada ve fındıkzadede önerebileceğiniz elektrikçi var mı?

şimdiden teşekkürler.

arkadaşım çağırdıgın elektrikçi nasıl elektrikçiymiş..sen sigorta attıktan sonra ben kaldırmaya çalıştıgımda kıvılcım fırlattı dedin mi? Dediğine ragmen sigortaları değiştirdiyse acemi bir elektrikçi bulmuşsun...kısadevre oldugu kesin...saatten sigorta kutusu arası kaç m? Binada mısın? Müstaki evde misin? Bu sigorta attıgı sırada evin içindeki sigorta attı mı? Yoksa sadece saatteki mi attı? Bir de evin içindeki sigorta amperleri kaç? Sayaçtaki sigorta kaç amper? Detaylı bilgi verirsen yardımcı oluruz

arkadaşım çağırdıgın elektrikçi nasıl elektrikçiymiş..sen sigorta attıktan sonra ben kaldırmaya çalıştıgımda kıvılcım fırlattı dedin mi? Dediğine ragmen sigortaları değiştirdiyse acemi bir elektrikçi bulmuşsun...kısadevre oldugu kesin...saatten sigorta kutusu arası kaç m? Binada mısın? Müstaki evde misin? Bu sigorta attıgı sırada evin içindeki sigorta attı mı? Yoksa sadece saatteki mi attı? Bir de evin içindeki sigorta amperleri kaç? Sayaçtaki sigorta kaç amper? Detaylı bilgi verirsen yardımcı oluruz

Evdeki sigortalar atmıyor,ev bina saat ile benim sigorta kutusu arası olsa olsa 3m 3.5m dir,evdeki sigortalar hiç atmıyor,sadece saatteki atıyor,gece 11 de bulmuştuk o elektrikçiyi,o saatte yapacak birşey yoktu

aşağıya saate 2 adet sigorta taktı biri 32 biri 50 amper demişti.

Evdeki sigortalar atmıyor,ev bina saat ile benim sigorta kutusu arası olsa olsa 3m 3.5m dir,evdeki sigortalar hiç atmıyor,sadece saatteki atıyor,gece 11 de bulmuştuk o elektrikçiyi,o saatte yapacak birşey yoktu

aşağıya saate 2 adet sigorta taktı biri 32 biri 50 amper demişti.

50 amper sigorta nasıl takıyo ya... bu kadar yüksek sigorta takılır mı...arkadaşım 3 m kablo 6 mm2 kullansan ne tutar ki... iyi bir elektrikçi çağır fiyatını önceden konuş..ona göre gelsin. yoksa fiyat yüksek söyler.

CVKO arkadaşım sen öncelikle iyi bir elektrikçi bulacaksın
saat ile sigorta kutun arasındaki kablo hattına baktıracaksın, anlatımına göre burda sıkıntı var
kolay gelsin

50 amper sigorta nasıl takıyo ya... bu kadar yüksek sigorta takılır mı...arkadaşım 3 m kablo 6 mm2 kullansan ne tutar ki... iyi bir elektrikçi çağır fiyatını önceden konuş..ona göre gelsin. yoksa fiyat yüksek söyler.

CVKO arkadaşım sen öncelikle iyi bir elektrikçi bulacaksın
saat ile sigorta kutun arasındaki kablo hattına baktıracaksın, anlatımına göre burda sıkıntı var
kolay gelsin

Teşekkürler,Çapa fatih fındıkzade taraflarında bildiğiniz iyi bir elektrikçi var mı? Bu masraflar kiradan düşülecek fiyat önemli değil ama sonuçta evde oturanda benim,arada canı isteyince atıyor artık yangın falan çıkaracak diye korkuyorum.

teşekkürler,çapa fatih fındıkzade taraflarında bildiğiniz iyi bir elektrikçi var mı? Bu masraflar kiradan düşülecek fiyat önemli değil ama sonuçta evde oturanda benim,arada canı isteyince atıyor artık yangın falan çıkaracak diye korkuyorum.
çevrende hiç elektrikçi yok mu? Bu arada evin girişindeki buatta herhangi bir nemlilik veya ıslaklık var mı? Veya saatin oralarda...

çevrende hiç elektrikçi yok mu? Bu arada evin girişindeki buatta herhangi bir nemlilik veya ıslaklık var mı? Veya saatin oralarda...
Soruşturdum bir kaç elektrikçi buldum esnafa sordum,esnafa da pek güven olmuyor ama,ıslaklık nem varmı diye kontrol etmedim ama bir bakarım ona da.

soruşturdum bir kaç elektrikçi buldum esnafa sordum,esnafa da pek güven olmuyor ama,ıslaklık nem varmı diye kontrol etmedim ama bir bakarım ona da.

neden öyle dedim biliyor musun? çünkü zaman aralıgı belli olmadan atıyor dedin. Acaba o saatlerde belirli yerden su sızıntısı veya nem mi alıyor acaba. Oda haliyle kısadevreye yol açabilir.

Arkadaşlar bence bu arızanın nedeni gevşek kalmış bir ek ek gevşek kalırsa ısnma yapar ve zaman la yavaş yavaş erir bunuda buat da olacagını düşünürsek kısa devre olma ihtimali çok yüksek gene de bir baksam çabuçak bulurdum da malesef istanbullu degilim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri