Elektrik saati hakkında yardım

telemcii

Üye
Merhaba arkadaşlar, çalışmakta olduğum kurumda, binamız tadilata girdi.muteahhit çalışma yapıyor.bunun için süzme sayaç gibi Bir şey istediler.dagitim panosunda eskiden kalan 2adet bağlı saat bulunuyor.bu saatleri kullanmak istiyorum.fotolari atıyorum.sorum şu:
Aktif reaktif iki saat var. İs bitiminde ne kadar harcama yapıldığını nasıl hesap yapabilirim.

Bir diğer sorum ise.ana şaltere digital saat taksam akım trafosu gerekli mi..
Çekilen amper 5 amper.tsk ediyorum
IMG_20190711_102659.jpeg
IMG_20190711_102241.jpeg
IMG_20190711_102232.jpeg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Reaktif enerji tarifesine tabi iseniz,yenibir
kombi sayaç alıp taksanız iyi olur.Akımınız
düşük olduğuna göre,akım trafosuz tip sa-
yaç alabilirsiniz.Eski saatleri,yakındaki bir
Meslek Lisesine hediye edin.;)
yeni sayac almak daha mantikli mekanik sayaclar eksik yaziyor para kaybida yaşarsiniz illa kullanacam dersende fazla yükünde yoksa kapaginda ki semasinda akim trafosuz kullanilirsa şemasi varsa 135 giris 246 cikis ucları

yeni sayac almak daha mantikli mekanik sayaclar eksik yaziyor para kaybida yaşarsiniz illa kullanacam dersende fazla yükünde yoksa kapaginda ki semasinda akim trafosuz kullanilirsa şemasi varsa 135 giris 246 cikis ucları
Sayacların etıketındee x /5 amper yazıyor ayrıca tam okunanamakla bırlıkte akım trafo oranın 400 (500)/5 amper akım trafosu ıle kullanıldıgı yazılı, Sami beyin dediği gibi, yeni bir 3x 30 veya en yakın degerde kombı sayac alıp baglayın, Akım trafosu gerekmez.

Sayacların etıketındee x /5 amper yazıyor ayrıca tam okunanamakla bırlıkte akım trafo oranın 400 (500)/5 amper akım trafosu ıle kullanıldıgı yazılı, Sami beyin dediği gibi, yeni bir 3x 30 veya en yakın degerde kombı sayac alıp baglayın, Akım trafosu gerekmez.
Tamam Zeybek ağabey tşk ediyorum

Bu akim trafosuyla sayac arasindaki baglanti nedir ne ise yarar? Binalarda bu akim trafosu felan gormedim. Fabrika ortamlarinda felan mi var acaba?

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri