Elektrik süpürgesi şartel attırıyor

Elektrikçi bulmanız gerekiyor. Süpürge sağlam diyorsunuz. O zaman Sigorta da problem var demektir. Buradan ancak bu kadar yardımcı olabiliriz. Sigorta değişiminden anlarmısınız. Yada elektrik işlerinden.
Hayır anlamıyorum malesef. Teşekkürler cevabınız için.

En küçük kettle 1700 watt iken bu süpürge 1100 watt.

Kettle sigortayı artırmıyor ancak süpürge attırıyor.

Kaçak akımın atmadığı belirtilmiş.

Gelelim durumu yorumlamaya;

Servis yetkili mi özelmi bildirilmemiş ancak bana kalırsa serviste iyi kontrol yapılmamış gibi.

Süpürge yüksek akım çekiyor ve bu akım servisçinin muhtemelen 20-25 amperlik sigortasını artırmıyorken evdeki 10 amperlik sigortayı artırıyor.

Sıcağı sıcağına servise tekrar götürün durumu anlatın calistirsin test etsin.
Servis kullanmış olduğu prizin sigortasinin amperin sorun ve süpürge çalıştıgi zamanki amperini ölçüm yapsın karşılaştırma yapsın
Sigorta kutunuzun fotosunu çekin atan sigortayı gösterin?
Diğer testler.

En küçük kettle 1700 watt iken bu süpürge 1100 watt.

Kettle sigortayı artırmıyor ancak süpürge attırıyor.

Kaçak akımın atmadığı belirtilmiş.

Gelelim durumu yorumlamaya;

Servis yetkili mi özelmi bildirilmemiş ancak bana kalırsa serviste iyi kontrol yapılmamış gibi.

Süpürge yüksek akım çekiyor ve bu akım servisçinin muhtemelen 20-25 amperlik sigortasını artırmıyorken evdeki 10 amperlik sigortayı artırıyor.
Merhaba, Bosch’un kendi servisine götürmüştüm. Sigortada bir tane 10 amperlik var, diğerleri 16 amperlik. 10 amperlik sanırım ışık için.
Siz en iyisi süpürgeyi balkona bir yere bırakın 3 4 gün kadar.
Tam kurusun birde öyle deneyin. İçindeki kömürler nemli olduğu için yüksek akım çekiyor olabilir. Denemekte fayda var.
Bir haftadır filan kullanılmamış olarak duruyor. Ben de öyle denedim ama.
Sıcağı sıcağına servise tekrar götürün durumu anlatın calistirsin test etsin.
Servis kullanmış olduğu prizin sigortasinin amperin sorun ve süpürge çalıştıgi zamanki amperini ölçüm yapsın karşılaştırma yapsın
Sigorta kutunuzun fotosunu çekin atan sigortayı gösterin?
Diğer testler.
Ben de bu şekilde yapmayı düşünüyorum. Evde tekrar denemeyi düşünüyorum gitmeden. Bir sıkıntı olur mu acaba?

Ekli dosyalar

• 47A74652-4038-480D-B10B-1970012BBB14.jpeg
    47A74652-4038-480D-B10B-1970012BBB14.jpeg
    230.1 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Ben de bu şekilde yapmayı düşünüyorum. Evde tekrar denemeyi düşünüyorum gitmeden. Bir sıkıntı olur mu acaba?

size kalmış ? yanınızda yardımcı olacak birileri olsun .
deneme düşünüyorsanız testtinizi şu şekilde yapınız .
hanği siğorta direk hat cihaza bağlı ise ( bu siğortada sadece bir ürün çalışan gibi . )
örneğin çamaşır makinası .
bu çamaşır makinasının prizden fişini çekin ve süpürgeyi takın .
bu arada bağlı siğortaya bulmak gerekir bilinmesi . ( test edilip bulunabilir ) veya biliyorsunuzdur hangi siğorta .
tüm siğortaları indirin , sadece bu prize ( direk hat olan ) siğortayı açın ve sol baştaki kaçak akım koruma rölesi açık kalsın . ( mavi )
test edeceğiniz priz siğortası 16 amper olsun .

gerekli önlemleri almayı unutmayın .

Germain diye marka mı çıkmış :eek:o_O maalesef sahte ucuz çin işi ::mad:

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri