Elektrik perakende satışı hk

Merhaba,
Serbest tüketici olarak işletmemizin elektrik tedarikçisini değiştireceğiz.
Arayış içindeyiz. Önerileriniz var mı? En uygun hangi firmalar teklif verir?
Not1: Sabit birim fiyatlı en az 1 senelik teklif arıyoruz.
Not2: işletmemiz ticarethane ve og tüketici grubunda.
Not3: Aylık ortalama 500 MWh enerji tuketimimiz var.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Genelde,en uygunu,enerji aldığınız tedarrikçi olmalı.Bulduğunuz en uygun fiyatı tedarikçinize göstererek,onunla sözleşme imzalamak daha az sorunlu ! olur.Ucuz diye aldığınız fiyatıda her ay kontrol etmeniz de ! yarar var.

Son düzenleme:
Aynı fikirdeyim. Ancak, mevcut tedarikcimiz piyasa koşullarını bahane ederek %20 lere yaklaşan zamlı bir teklifle karşımıza geldi. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. O nedenle uygun bir tedarikçi arıyoruz. Uygun derken; en ucuz değil. Fiyat ve hizmet dengesi bakımından en uygununu arıyoruz. Bu sebeple de sizlerin değerli yorumlarını/önerilerini rica ediyorum.

Ciddi,bilinen tedarikçiden almazsanız,birkaç ay sonra fiyat artışı ve fesihle karşılaşabilir veya indirimsiz ! aldığınızı görebilirsiniz.O nedenle,takip etmeniz gerekir demiştim.Baz fiyat
olarak,daima EPDK fiyatlarını esas alacak sözleşme olmalı.

Son düzenleme:
Ciddi,bilinen tedarikçiden almazsanız,bir-
kaç ay sonra fiyat artışı ve fesihle karşıla-
şabilir veya indirimsiz ! aldığınızı görebilir-
siniz.O nedenle,takip etmeniz gerekir de-
miştim.Baz fiyat olarak,daima EPDK fiyat-
larını esas alacak sözleşme olmalı.

elektrik satışı yapan bir firma nasıl gayri-ciddi olabilir o kısmı anlayamadım.
pazarda domates-salatalık satmıyor elektrik satıyor.
Nasıl bir alavere dalavere olabilir?
Örneklerle açıklarsanız sevinirim.

Şu dönemde ulusal tarifeden farklı fiyat verebilen firma yok gibi. Piyasada ciddi bir belirsizlik var.

elektrik satışı yapan bir firma nasıl gayri-ciddi olabilir o kısmı anlayamadım.
pazarda domates-salatalık satmıyor elektrik satıyor.
Nasıl bir alavere dalavere olabilir?
Örneklerle açıklarsanız sevinirim.
zor değil
mesela
"sözleşmede ilk 3 ay sonra tedarikçi firma fiyatların revize edilme hakkını saklı tutar."

yada

"sene içerisinde oluşabilecek ilave giderlerin alıcı tarafından karşılanması..."

gibi.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri