elektrik motorunun üzerinde ki parça ne

kimkidük

Üye
merhaba.
helezonun üzerinde 220 volt elektrik motoru var, geçen sene çalıştırdık işimiz bittikten sonra fişin prizi biraz erittigini gördük. Bu sene kulanmadan kutusunu bi açıp bakayım dedim kutuyu söktüm. kondansatörün yanında bi beyaz silindirik parça var yıpranmış kırılmış. bu parça nedir? değeri okunmuyor almak istesek neye göre alicaz? motorun üstünde etikette yok. prizin erimesi bu parçanın kırıklığıyla alakalı olabilir mi?
IMG_20180911_180150.jpg
IMG_20180911_180323.jpg
IMG_20180912_141400.jpg
IMG_20180912_141412.jpg
IMG_20180912_141605.jpg
IMG_20180912_141649.jpg
IMG_20180911_180318.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar
O parça da kondansötör moturun bağlantı etiketine bakarsanız iki kondansötörlü bağlı.
aklıma geldi ama diğer kondansatörden farklı olunca bilemedim. Peki bu kondansatörün değerini bilmiyoruz yenisini nasıl alicaz? Bu da diğer kondansatörün resmi
IMG_20180911_180741.jpg

biri yardımcı diğeri daimi kondansatör. forumda bu konu bolca konuşuldu yeterince bilgi var yani.
bu arada o ne biçim klemens bağlantısı öyle.

biri yardımcı diğeri daimi kondansatör. forumda bu konu bolca konuşuldu yeterince bilgi var yani.
bu arada o ne biçim klemens bağlantısı öyle.
geçen sene 2. el. aldık hocam klemens bağlantısını ben yapmadım. söktüm ki bağlantıları temizce yenileyeyim. Forumda konusu vardır elbette ben benimkiyle aynı mevzuyu bulabilir miyim. Bilginiz var ise tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Biri İlk hareket kondansatörü diğeri ise daimi kondasatördür. Bunları nette arattırdığınızda pek çok bilgi bulabilirsiniz.

Biri İlk hareket kondansatörü diğeri ise daimi kondasatördür. Bunları nette arattırdığınızda pek çok bilgi bulabilirsiniz.
hocam ısrarla nette aratmaktan bahsediyorsunuz netten arattım zaten, konuya özel bi şey yok kondansatörler hakkında genel bilgiler sorular cevaplar vs. Benim sizlere sorma amacım ortada zaten konuya özel! Bilsem vaktinizi almam, kondansatörün kırık olanı (beyaz renk) daimi olan mı ilk hareket mi? Ve bunun kutusunda değer yazmamakta şimdi ben onun yerine yeni bir kondansatör alacağım ama değerlerini neye göre alacağım? Problem bu.

Arkadaşlar yardımcı olacak kimse yok mu?

Tam parlayan yerde yazıyor. MFD'nin solunda. Okunmuyorsa motorun değerlerine göre bobinajcılar bilir. Ona benzer su motorları kullanıyorum. Tek kond var.

Tam parlayan yerde yazıyor. MFD'nin solunda. Okunmuyorsa motorun değerlerine göre bobinajcılar bilir. Ona benzer su motorları kullanıyorum. Tek kond var.
hocam o siyah olanda problem yok diğer beyaz olan değişecek o kırık. Onda da hiç bir şey yazmıyor. Motorun sağına soluna baktım değerleri için etiketi yoktu.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri