Elektrik motorunda topraklama

Çok teşekkür ediyorum. Bu motorun kaç kw olduğunu bilmiyorum. Biz bu motorlarla 2-3 tonluk zeytin havuzlarında ki tuzlu suyu aktarmak için kullanıyorduk. ( Yani motorun bir ucunda pervane diğer ucunda sanrafuj vardı. ) Tuzlu su işin içine girince bu su motorunu kollamak zor oluyor ve belli bir süre sonra çalışmaz hale geliyor. Bende bu çalışmayan motoru temizledim. Pervane santrafuju soktum attım. İse yarasın dedim. Bu yola başvurdum.
Söylediklerinizden benim içinde topraklama olan vidayı en kötü ihtimalle kesip, aynı yeri maykapla delecegim ve saç vidası ile topraklamayi bağlayacağım. Düğme için ise çok ağır işte kullanmayacağım. Uzun süre çalışmayacak insaAllah sıkıntı çıkarmaz. Ayrıca demir masadan ziyade ahşap bir küçük masa var ona oturtacagim ama demirde olabilir.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri