elektrik motoru kömürleri kıvılcım çıkartıyor

cevaplarınız için saolun ama ben elektrik kesintisinden haberdar olmak için söylemedim
ileride jeneratör almayı düşünüyoruz o yuzden transfer panosu nekadar tutar demiştim ama konu çok farklı yerlere gitti

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
anladığım kadarıyla katı yakıt kazanı kullanıyorsun bu tip kazanlar için en buyuk sorun elektirik kesintisi kazanda şişme yapabiliyor ve omrunu yiyor ben ups kullanıyordum yedek aku ile kazanı en az iki saat idare ediyor fotoğrafını atacam aradığın böyle bir şeymi acaba ...
Ekli dosyayı görüntüle 23295

sizin dediğinizde olabilir
kesintisiz güç kaynağı ama biraz daha para verilip bir jeneratör alınabilir diye düşünüyorum
öyleki bende invertör var zaten akü alıp kullanılabilir fakat aküye okadar para verdikten sonra jeneratör almak daha mantıklı geliyor

sizin dediğinizde olabilir
kesintisiz güç kaynağı ama biraz daha para verilip bir jeneratör alınabilir diye düşünüyorum
öyleki bende invertör var zaten akü alıp kullanılabilir fakat aküye okadar para verdikten sonra jeneratör almak daha mantıklı geliyor
bu konu nasıl buralara geldi bende anlamadım ama bir katı yakıt kazanı kullanıcısı olarak şöyle tavsiye verebilirim eğer kazanın normaltip kazansa stokerli değilse transfer panosuna bence gerek yok upsler iki saat kadar zaten idare ediyor nasılsa sen evde yoksan kazandaki kömur bitecek konuma yaklasacak şarj bitene kadar ama eğer illa jeneratör alacam diyorsan 1kva kesinlikle alma kral markada olsa çünkü bir süre sonra sorun çıkarmaya baslıyorlar alacağın jeneratör 2.2 kva dan aşağı olmasın tercihen marşlı olsun ama onlarda 5.5 kva dan baslıyorlar sanırsam 2.2kv da alırsan bence hondadan şaşma yarın oburgun kazan bozulup stokerliye geciş yaparsan 1 kva lık jeneratör boşa çıkıyor..
Benim resimde gorduğun kazan 4 yılda sizlere omur bu sefer otomatik stokerli aldım paraya kıyıp ve dediğim gibi o ups ve 1kva lık jeneratörüm işe yaramaz konuma geldi yani ikiside boşta aynısını yaşamayasın diye soylüyorum
:) kolay gele

bu konu nasıl buralara geldi bende anlamadım ama bir katı yakıt kazanı kullanıcısı olarak şöyle tavsiye verebilirim eğer kazanın normaltip kazansa stokerli değilse transfer panosuna bence gerek yok upsler iki saat kadar zaten idare ediyor nasılsa sen evde yoksan kazandaki kömur bitecek konuma yaklasacak şarj bitene kadar ama eğer illa jeneratör alacam diyorsan 1kva kesinlikle alma kral markada olsa çünkü bir süre sonra sorun çıkarmaya baslıyorlar alacağın jeneratör 2.2 kva dan aşağı olmasın tercihen marşlı olsun ama onlarda 5.5 kva dan baslıyorlar sanırsam 2.2kv da alırsan bence hondadan şaşma yarın oburgun kazan bozulup stokerliye geciş yaparsan 1 kva lık jeneratör boşa çıkıyor..
Benim resimde gorduğun kazan 4 yılda sizlere omur bu sefer otomatik stokerli aldım paraya kıyıp ve dediğim gibi o ups ve 1kva lık jeneratörüm işe yaramaz konuma geldi yani ikiside boşta aynısını yaşamayasın diye soylüyorum
:) kolay gele

yok kazanımız stokerli değil ben zonguldakta oturuyorum zaten kömürün asıl yeri :)
aldığımız kömürde büyük parçalar olduğu için stokerli olmuyor almadan önce stokerliyi araştırmıştık sadece ceviz büyüklüğündeki kömürler oluyormuş hepsini bilemem ama 2 yer öyle demişti
birde burada kazanın kömürü kolay kolay bitmiyor dedim ya soğuması çok uzun sürüyor:)
bizim aldığımız kömür 12.000 kkal/kg yani abim gece 11-12 gibi kömür koyuyor ve kazanı uyutuyor sabah 12-1 gibi bakıyorum hala ateş oluyor kazanda
bu yüzden o dediğiniz olayı düşündümde böyle olduğu için bi anlamı kalmaz boşuna masraf olmuş olur

arkadasım yastıkları bır olc omaj farkı varmı yoksa enduvıye kısadevre kontrolu yap daha sonra komurlerın bastıgı taraf kollektor bunu sıfır numara zımpara ıle temızle sonrada bır adet maket bıcagı ıle dılımlerın arasını temızle daha sonra test eger ates hala varsa fasla calıstırmadan bır bobınajcı dan ark taşı al ve motoru dusuk devırde calıstırıp bu ark taşını kollektore arkı kesıyorsa normal kesmıyorsa bobınajcıya gotur tabı dıger arkadasların dedıgı gıbı komurler rahat hareket etsın ama bosluk fazla olmasın komurlerdede bende bobınajcıyım bu dedıklerımuygula

merhaba
başlıktada belirttiğim gibi eski elektrik süpürgesinin motoru vardı bir yerde kullanmak için onarmaya karar verdim motorun üst kapağını söktüm üst rulmanı paramparça olmuştu rulmanın iç kısmı motorun miline sıkışmıştı biraz uğraş sonucu çıkarttım ve yeni rulman aldım buraya kadar güzel
fakat motoru çalıştırdığımda çok aşırı bir şekilde kömürleri yanıyor kıvılcım çıkıyor
anlamadığım için sizden yardım almak istedim direkt olarak elektrik verilmiyormu bu motora başka bir parçamı takılması gerekiyor yardım ederseniz sevinirim
Endüvi kısa devreli veya kopuktur zorlamadan dolayı kömür yaylar vs sağlamsa

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri