Elektrik mi? Elektronik mi?

ratko_19

Üye
arkadaşlar ben elektrik elektronik mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim bu sene teknik seçmeli dersler var uzmanlaşmak istedigin alana gore ama hangi alana yogunlaşacagima karar veremedim sizlerin bilgi ve goruşlerinizi paylaşirsaniz sevinirim

bizim universitede üç tane opsiyon var:

1-)Haberleşme Sistemleri
2-)Enerji Sistemleri(elektrik)
3-)Lineer Kontrol ve Kumanda sistemleri(elektronik ve otomasyon) (kendi içinde de alt dallara ayrilior)

yorumlarinizi bekliorum simdiden tesekkur ederim

Sizde erkenmiş bölüm seçimi bizde bu yıl (7.yarıyıl - 4.sene) oluyor ders seçimi.
Aynanın karşısına geç kendine bir bak. Ben sağlam çalışırım; kendimi geliştirmek için yırtınırım; ilerde de çok sağlam mühendis olurum diyorsan durma haberleşmeye geç.
Yok ama ben kolay iş bulayım; ortalama bir maaş yeterli kasamam kendimi diyorsan o zaman enerji sistemleri derim. Ben ikisinin de ortasında bi adamım duruma göre işi kıvırırım diyorsan da kontrola geç. Hepsinde işi bilene iş var o konuda rahat ol.

Hangisini seçersen seç gene işi sahada öğreneceksiniz diye düşünüyorum, okulun verdiği belli bir yere kadar her zaman. Yani önemli olan okulu bitirmen sorunsuz bir şekilde.

Ama illa tavsiye diyorsan "Enerji Sistemlerini" bitirip te rakibim olma :D Şakaydı.

Hepsi çok güzel dallar, sen en çok neyi seviyorsun, otomasyon mu, iletim hatları mı, transformatörler mi, y.g, a.g, plc v.s seni en çok cezbeden hangisi, onu seç.

yorumun için teşekkurler

bende haberleşme istiorum ama cevremdekiler hep elektrik diyor. bide Türkiye şartlarini düşündüğümüz zaman insanin akli çeliyor elektriğe aslinda ilgim var elektroniğe ve haberleşmeye ama iş bulma kaygısı da yok değil

Mezun kişiler seçtikleri bölümlerlerde nerelerde çalişabilirler bu konuda bilgisi olan paylaşirsa sevinirim

arkadaşlar acil bi durum var yaniiiiii lütfen yardim edin

haberleşme revaçta ben elektrik okuyorum elektriği çok sevmesem diğer tercihim muhakkak haberleşme olurdu

sağol orge yorumlarin için teşekkurler

bence de elektrık alanı cok genıs bır sektor..:) bırde gonulle yaparsan ooo kımsee tutamaz senı :D

cok sagol elektrik daha ii gelio şimdilik

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri