Elektrik merdiven otomatiği

Oktay84

Üye
Herkese kolay gelsin. Resimler den yola çıkarak yardımcı olabilir misiniz? Bina 2 kattan oluşuyor ve 2 tane sayaç var. Ama merdiven otomatiği zemin sayaca bağlı. Değiştirmek istiyorum. Öncelikle Bunu diğer sayaca nasıl bağlayabilirim.? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20180415_171822.jpg
    20180415_171822.jpg
    166.4 KB · Görüntüleme: 60
  • 20180415_171851.jpg
    20180415_171851.jpg
    195.8 KB · Görüntüleme: 51
  • 20180415_181528.jpg
    20180415_181528.jpg
    170.1 KB · Görüntüleme: 52
  • 20180415_181519.jpg
    20180415_181519.jpg
    206.1 KB · Görüntüleme: 48
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu merdiven otomatiğe ne zamanın acaba? Tesisat ne halde?
2. sayaç cikisindan faz ve nötr alip bu otomatiğe bağlamanız lazim.
Acemiyseniz bu tesisata dokunmayin

..kardeşim bir elektrikçiye gitsenize..çevremdede görüyorum..7 den 70 e herkesde bir kendi yapma hevesi..ölüm tehlikesi var ..paranız yeterli değilse bunu elektrikçiye söyleyin..
veya bırakın öyle kalsın..

Herkese kolay gelsin. Resimler den yola çıkarak yardımcı olabilir misiniz? Bina 2 kattan oluşuyor ve 2 tane sayaç var. Ama merdiven otomatiği zemin sayaca bağlı. Değiştirmek istiyorum. Öncelikle Bunu diğer sayaca nasıl bağlayabilirim.? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
elektrik uygulama projesinde daire sayılarına ilave olarak 1 adet müşterek sayaç konulur. ortak giderler (merdiven otomatiği gibi) bu sayaca bağlanır. onaylı elektrik uygulama projesini alarak tedaşa müraacaat etmeniz gerekir.

Bu merdiven otomatiginin çalıştığından emin misiniz? Çıkışları boşta çünkü.
Tesisat arap saçı gibi. O tesisat bilmeyen birinin içinden çıkacağı cinsten değil. Hiç müdahale etmeyin. Elektrikçinin bakması şart. Ve artık merdiven otomatiginin devri kapandı. Sensörlü lamba daha uygun olur. Lambalar bulunduğu katın elektriğinden beslenir böylece.

Merdiven otomatı faz bağlantı klemensinde iki iletken var.Sanki sensörlü lamba varmış da lamba çıkışını direk faz ucuna bağlamışlar gibi resme bakınca böyle bir izlenim edindim.Ayrıca üstatların dediğine aynen katılıyorum.Yetkili elektrikçi çağırın.

Merdiven otomatı faz bağlantı klemensinde iki iletken var.Sanki sensörlü lamba varmış da lamba çıkışını direk faz ucuna bağlamışlar gibi resme bakınca böyle bir izlenim edindim.Ayrıca üstatların dediğine aynen katılıyorum.Yetkili elektrikçi çağırın.
Allah bilir bu fazi ne icin kullaniyorlar? Harici lamba icin ekstradan cekilmis olabilir. Ilginc ilginc tesisatlar var

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri