elektrik makinaları ile alakalı sorularım var?

ferrell

Üye
1.Bir dağıtım trafosunun etiketinde şu veriler yazılmıştır: 400 kVA, 36 kV/ 0.4 kV, Üçgen/Yıldız-topraklı. Buna göre %50 yüklenme koşullarında bu trafonun yüksek gerilim tarafındaki sargı akımı kaç amperdir?

2.Bir dağıtım trafosunun etiketinde şu veriler yazılmıştır: Demir kayıpları = 300 W, bakır kayıpları = 1200 W, boşta çalışma akımı = %2.8, kısa devre gerilimi = % 4.5. Buna göre %50 yüklenme koşullarında bu trafonun bakır kayıpları kaç W olacaktır?

3.100 MVA anma gücünde 380 kV / 154 kV şebekede çalışacak bir iletim trafosunun oto-trafo olarak imal edilmesi durumunda kullanılacak her bir sargının güç kapasitesi yaklaşık olarak kaç MVA olmalıdır?

ARKADAŞLAR BU SORULARIN CEVAPLARINI AÇIKLAMALI OLARAK YAZARSANIZ COK SEVİNİRİM. BİRDE BU SORULARA ÇALIŞABİLECEĞİM BİLDİĞİNZ KAYNAK VARSA PAYLAŞIN LÜTFEN !!!

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
yardım edebilecek kimse yok mu ?

meb in elk mak. 1-2-3-4 serilerini elde et sana faydalı olur Sanırım bunlarsenin sınav soruların
Bütün sorularına elmak defterim yanımda olsa cevap verirdim ama sen dedğim kitapları elde edersen kendin çalışarak daha iyi anlarsın

hala yanıt gerekli mi?sanırım sınava filan hazırlanıyordunuz, geç farkettim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri