Elektrik Makinaları DC MAKİNALAR

Elektrik makinaları DC MAKİNALAR konu anlatımı,karakteristikleri ve bunun gibi bilgiler var ;)

Ekli dosyalar

• el.mak.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 5
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
selam

ben bu soruyu arıza olarak algılıyorum.bu tip arızalsrda benim ilk baktığım şey zaman rölesi ayarıdır.Acaba kaç sn süre ile yükü yıldızda tutmalıyız? ne zaman üçGen'e geçilmeli . bence henüz hazır olmadan yol vermemek lazım.Bu aynı zamanda motora büyük hasar veriyor.Süreyi uzatın üçgen kontaktörü atmayacaktır.Belki birde kumanda fazında hata olabilir.Şöyleki üçgen ve yıldız açık kapalı kontaklarında mühürleme yapılmayıp sadece zaman rölesi kontaklarından sürülen kontaktörler de üçgene geçişlerde pproblem yaşanıyor.Kolay gelsin

YB

dc motorlada kulllanılan dc kontaktörler hakkında bilgisi olan arkdaslardan yardım istiyorum arkdaslar:S neden dc?

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri