Elektrik mı? Elektronik mı?

Yaşanmışlıklara her zaman saygım vardır ama hayat bu kimine kavun kimine kelek bu işlerde genelleme yapmamak gerek.

Not: Bu arada PLC elektrik mühendisliğinin alt konusudur. Farklı sektörlerde çalıştım elektronik bilgim temel seviyededir ve bunun eksikliğinden dolayı hiç bir zaman sıkıntı yaşamadım. İncik boncuk kompanentlerle hiç işim olmadı ama başta dediğim gibi genellemelerden oldum olası kaçınırım.

Son düzenleme:
merhaba benimde tamamlayıcı bilgi olarak katkım olsun ......

elektirik ,elektronigin temelidir ayrı düşünmem olamaz hatta biraz mekanik bilgin olmalı bizim gibi otomasyon bakimcilara hepsi gerekir hayat boyu tecrübe edebilir birikir yıllar sonra kullanabilir 40 yaşından sonra yazılım öğreniyoruz bu çalışmamızın son kalesi kapısıdır şimdiki okulda gençler şanslı bilgiye rahatlıkla ulasiyolar

Sayin @greenyucel benim fabrika panosuyla isim yok. Aslina bakarsaniz sizin anladiginiz anlamda herhangi bir is yapmiyorum. Dusun tasarla yaptir benim olayim. Cogunlukla elektronik komponente de elimi surmem :) isin asli ben problemin cozumunu bulurum ama problemi baskasi cozer. Elektronik / mekanik dersi anlatirim gel anlat diyen olursa. Oyle dusun dusun kafa balon olacaksa o isi de uzerime almam. Aliyorsam da teslim suresini uzun tutarim. Bazen eglencesine kizimla bir seyler yaparim. Onun haricinde havyayla da isim olmaz. Havya kullanacaksam da evimin garajinda fanli / filtreli bir ortamda, koruyucu gozluk, onluk, eldiven vs ile yaparim.

Merhaba. Hangisini sececegin kendi kararin. Ona bir sey diyemem. Elektrik icin de elektronik icin de onu acik meslekler. Ben elektronik sectim. Baskasi elektrik secti. Bana neden elektronik sectin demediler. Digerine de neden elektrik sectin demediler. Sececegin meslegi sadece kazancina gore secmen yanlis olur. Hangisini yapinca daha mutlu olacaksan onu secmelisin. Kendi adima konusursam meslegini severek yapinca is kendisi geliyor. Pandemi oncesi aylik 50 - 60 bin lirayı rahatlikla kazaniyorduk. Simdi yarisina raziyiz. Matematik konusuna gelince matematigi az olani secmek yerine matematigi ogrenmeni tavsiye ederim.
yazılım mühendisliğinede atom fiziğinede lanet olsun.... aylık 25 bin güzel para bencesi

merhaba benimde tamamlayıcı bilgi olarak katkım olsun ......

elektirik ,elektronigin temelidir ayrı düşünmem olamaz hatta biraz mekanik bilgin olmalı bizim gibi otomasyon bakimcilara hepsi gerekir hayat boyu tecrübe edebilir birikir yıllar sonra kullanabilir 40 yaşından sonra yazılım öğreniyoruz bu çalışmamızın son kalesi kapısıdır şimdiki okulda gençler şanslı bilgiye rahatlıkla ulasiyolar
Kesinlikle katılıyorum sözlerinize. 😉 elektrik elektronik (pnomatik, hidrolik azda olsa) bilgi sahibi olmak çok fayfalı olur bakımcılar için bunun ekmeğini yiyenlerden biriyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri