Elektrik mühendisliği

Arkadaşlar yaş oldu 28 ve iki çocuk babasıyım lise yıllarımda mühendislik alan dışı olduğu için okuyamadim özel sektörde çalıştığım sürelerde okumak hiç aklıma gelmedi zaten olanaksızdi şimdi teknisyen olarak atandım eski hayalim olan mühendislik yeniden canlandı ama kararsızım iki yıllık myo okuyup dikey geçişimi denesem yoksa oturup direk müh mi çalışsam yada bu yaştan sonra bi şey çıkmaz deyip vazmi geçsen bi yardımcı olurmusunuz umutsuz bi iş içinmi kafayı yoruyorum

öncelikle Allah bağışlasın ve Allah yardımcın olsun. eğri oturup doğru konuşalım. hem çalışıp hem mühendislik okumak gerçekten zor iş hele ki dediğin gibi bu yaştan sonra.. aslında yaşta kafa olarak sıkıntı yok ama oturmuş bi aile düzenin var anladığım kadarıyla. üniversite için işi bırakman gerekecek ve 2 çocukla eşin çalışıyor olsa bile geçinmek neredeyse imkaansız. tabi başka gelirlerin yoksa. ben üniv bittikten hemen sonra askere gidip çalışmaya başladım sonrasında bi kpss ye çalışayım dedim onu bile yapamadım işle birlikte ikisi yürümedi. ama benimki sadece kendi bakış açımla yaklaşımımdır insandan insana değişir ki hem aile hem iş hem okulu bir arada mükemmel şekilde yürütenler de var. ancak dediğim gibi bunlar yok denecek kadar az. yaşam zor hayat zor okul da zor olunca problem oluyor..

Teşekkür ederim ama su var özel sektörde çocuğum olduğu gün bile izin alamamistim ama memuriyette yardımcı olacaklarını söylüyorlar işi bırakmadan gidip gelirim diye düşündüm işi zor buldum niye bırakayım :) geçen yıl deneme amaçlı ygs ye girdim 240 civarlarında puanlar aldım lys lere girmedim bu temelle olurmu yoksa dikey geçişimi deneyeyim yoksa vazmigeceyim karar veremedim

kesinlikle dikey geçiş derim.. her ne kadar karşı olsam da bu sisteme senin açından en kolayı bu olur diyorum. ama şunu da diyorum gerçekten zorlanırsın her ne kadar izin de alsan her ne kadar konsantre olmaya da çalışsan sıkıntı olur.. çok yorulursun zorlanırsın bölünürsün.. hepsini biraz biraz yapabilirsin. tabi tekrar ediyorum bu benim düşüncem bir miktar yaşadığım ve bir miktar da gördüğüm.. istisna olup da hepsini mükemmel şekilde yürütebilirsin de..

Merhaba efendim.
Meslek lisesi mezunusunuz. YGS-LYS'den üniversitelerin Teknoloji Fakültelerine daha kolay yerleşirsiniz. Dgs den neredeyse matematikten 70 net yapmanız gerekir diye biliyorum. Türkçe paragraflarıda siz düşünün. Ama lys ye girip temel türev integral bilseniz kazanabilecek duruma gelebilirsiniz. Tabi YGS den de iyi bir şeyler yapmalısınız.

Ben Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesinde öğrenciyim. Bizim diğer şubemizde 35 yaşında elektrik teknisyeni bir abimiz var öğrenci. Evli çoluk çocuğuda var. Aynı siz gibi düşünmüş ve kazanmış.

Ama hem üniversite okuyarak hemde çalışılarak okul zor biter :) ne de olsa mühendislik. Hayatınızda başarılar dilerim. Saygılarımla...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri