Elektrik Mühendisi için kendisini geliştirebilceği en iyi iş alanları hangileridir?

Başka bir mühendis arkadaşımıza CNC ve otomasyon üzerine çalışmasını tavsiye etmiştim geçen yıl hatta firma ismi vermiştim bana mesaj attı market otomasyon da işe başlamış proje sorumlusu olarak!Ben teknisyenim 1995 mezunuyum birçok iş yerinde çalıştığım otomasyon işinde tecrübeli olanlar ve kendisini bu konuda yetişirenler home ofis kurarak piyasada çok rahat iş yapabiliyorlar.Tesisat işi yapmak isteseniz araçlar ekipmanlar ve elemanlar lazımken otomasyonda bir laptop la para kazanabiliyorsunuz ki bu paralar benim için büyük paralar.Otomasyon projeleri dolar ve euro üzerinden ücretlendirilmektedir.Ama gerçekten çok zor bir iştir kendinizi geliştirmeniz gerekir sürekli yeni cihazlar ve teknolojilerin ortaya çıktığı bir sistemdir otomasyon.

Hocam s7300 cikali hatta biteli yillar oldu
İsin sakası bir yana endustride genel kullanim siemens ve omron agirlikli.bir siemens kullanicisi olarak şunu soyliyim;siemens her urununde profesyonellik ister nazlidir.her ekipmanin kodunun versiyonuna pc nizdeki versiyona kadar uyumlu olmasini bekler.hele o hmi paneller tam bir beyin yakımıdır.hemen hemen her uygulamasinda yeni seyler keşfedersiniz.adami krize sokar.ama keyiflidir uğraşması.kore japon plc leri kullananlar daha basit olduğunu soyluyorlar.
Muhendislik okusaydim simdiki aklimla olsam.makina otomasyoncusu olurdum.yani bir ise ozel yapilan makinalarin yazilimini yapardim

Yıllar önce CNC işinde çalıştım ve eğer 2009 krizi olmasaydı ve istanbul dan taşınmasıydım CNC işine devam ederdim.Eski işyerinde çalışan arkadaşlarım burada tecrübe ve müşteri kazandıktan sonra kendi işlerini kurdular.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri