elektrik müh.. (kurs)

arkadaslar elektrik muh. 3. sınıf ogrencısıyım.. bu sene bilgisayar kursuna gıtmeyi dusunuyorum sızce hangi bilg. program faydalı olur veya ne onerirsiniz.. sımdıdden tesekkurler

AutoCAD ve ileri EXEL. bence bu iki kurs sana ileride cok faydali olur.

Plc programlama kursuna gitmekte hic fena olmaz.

Ben olsam 3 unu sirasiyla alirdim.

Gorusmek uzere...

bilgisayar almayı düşünmezmisin?

10 snenedir bilg kullanıyorum da daha cok mesleki programlar uzerinde yogunlasmak ıstıyorum.. autocad en yararlı olacak program heralde..

Arkadaşım vakit kaybetmeden bir PLC kursuna yazıl eğer programlama, otomasyona meraklıysan.Seneye de güzel bir bitirme projesi yap.Her konuya el atmak yerine bir konuda uzman ol.Kendini o konuda uzmanlaştır.En büyük sorun her şeyden biraz bilmektir. Bunun yerine dediğim gibi bir konuyu çok iyi öğren.

trigger ' Alıntı:
Arkadaşım vakit kaybetmeden bir PLC kursuna yazıl eğer programlama, otomasyona meraklıysan.Seneye de güzel bir bitirme projesi yap.Her konuya el atmak yerine bir konuda uzman ol.Kendini o konuda uzmanlaştır.En büyük sorun her şeyden biraz bilmektir. Bunun yerine dediğim gibi bir konuyu çok iyi öğren.
Kesinlikle dogru. Elektrik elektronik sektoru genis bi sektor.
Ne olmak - ne yapmak istedigini secmen gerek ilk basta.

merhaba arkadaşım bence önce See Elektrical CADdyy++ daha sonra See Elektrical expert daha sonra makina parca proğramlarından herhangi birini öğrenebilirsin bu dediğim proğramları genelde otomotiv sanayiden örnek renoult,Temsa,Man vb.ve makina.otomasyon,iç tesisat çizimi yapanlar kullanıyor benim cok işlevli ve kullanımı kolay ekonomik olması acısından öneririm.daha geniş bilgiyi www.cpv-systemhaus.com adresinden alabilirsin

slmlar benim size önermek istegim tek program otocad bence en uygun program bu genede siz bilirsiniz şimdiden kolay gelsin

Sn Volkan bey fikrinize saygim var ama bir elk-elt muh en iyi ogrenmesi gereken konu otomatik kumanda ve buna bagli olorak algoritma mantigidir . Plc otomasyon yazilim donanim tasarim onarim mikrokontrolorler gibi her konunun asil dayanagi algoritma mantigidir . Sahsi fikrim olarak bir elk muhendisinin bilmesi gereken kadar AutoCAD i ilk is tecrubesinde bir ay icinde halleder yada elli milyonluk bir kitabi alip ilk elli sayfasini okumasi yeterlidir eger bu kadar bilgiyle proje burolarinda bile ise baslasa bir ay icinde yeterli teknigi elde edebilir
Oncelilkle bir muhendisin bilmesi gerken en basit ve en onemli konu windows excell word konularina cok iyi duzeyde hakim olmaktir . Herhangi bir prgramlama dilini biliyorsan kurstan ziyade kalan zamanlarinda excell makrolarla ugrasabilirsin visual basic windowsun kullandigi arayuzdur .

Hangi sehirde oldugunu ve ne kadar kaynak ayirabilecegini bilmiyorum ama plc yada otomasyo kursu senin icin en kolay bulabilecegin kurs (yuksek gerilim teknigi gibi konulari ele alan kurslar varmi bilmiyorum ) Ayrica istanbulda cok ileri duzeyde plc kursu veren yerlervar Scada uygulamalari vs maliyetleri biraz yuksek ama bulacagin is konuyla otomasyon olursa sanirim kacirmassin

.... yukardakiler benim tecrubelerim bunun gibi herkezin farkli bakis acilari olabilir bu site senin ve bizler icin cok faydali konulari kendin arastir yorumlari oku ve kararini kendin ver kimimiz makenenin icinde arza aramaktan kimimiz ofislerde takim elbiseyle toplantialra katilmaktan kimimiz sabahlara kadar cizmekten zevk alir ama hepsinin kaynaginda basarimiz vardir bu basari bizi tatmin eder sende tatmin oacagin bir konu sec ve oradan basla dikkat et oradan basla diyorum bir arkadasimin yorumunda her konuya atlama gibi biseyler soylemis hakli olmasina ragmen ilerledikce her konuya nekadar ihtiyac duyacagini goreceksin bir muhendis bilebildigi kadar bilmelidir . Kendine iyi bak bol sans
Herkeze sevgiler saygilar ...

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri