Elektrik Müh. Çalışma Alanı

Yine Yelek87 yine olumsuz düşünceler ve gençlerin içini karartan yazılar.Biraz pozitif olun lütfen.Arkadaşlar dışarda iş çok özellikle sanayi kentlerinde cayır cayır Elektrik Müh. arıyorlar.İçinizi ferah tutun.Kötü niyetle yazılmış yazıları görmezden gelin.

Birazda bardağın boş tarafına bakalım!!!

Evet elektrik mühendisi olmak ayrıcalık her sene 10 bin küsür mezun varken, bulunmaz bir ayrıcalıktır. Özel sektörde 5 yıldan sonra elektrik mühendislerin önü öyle acıktır ki sorma gitsin. 50 yaşına geldiğinde emekliliğe daha 15 yıl olduğunu bilmenin ne duygular getireceğini tahmin edersin, arkana baktığında bir ömür piyasada para kazanmak için yırtınıp aileni sevdiklerini ihmal ettiğinide görebilirsin!!!

Çok doğru diyorsun Yelek87 bu kadar erken nasıl farkettin bunu o konuda da ayrı tebrik ediyorum.Çoğu kişi tepki gösteriyor ama bence de dediğin gibi.Özellikle şantiyelerde çalışanlar için...

Biraz düşünmeyi bilen kendi yaşamasada diğer insanların yaşadıklarından kendine ders çıkartır. Kötü amaçın mantığı ne, ne amaçım olacakta kötülemek isteyecem. Gerçekleri söylemek kötülükse oda benim problemim değil!!!

her sene 10 bin küsür mezun varken derken..biz bilmeden gizli gizli bölüm mü acıyorlar üniversitelerde

Evet çok gizli açıyorlar korhan bey, siz bu galakside yaşamadığınız için gizli gizli açıyorlar. Yada ben yalan söylüyorum :)

Bak bakalım kontejanlara arkadaş kaç tane var!!! Yemin ediyorum dünyadan bir habersiniz.

2011 LGS -OSS KLAVUZ KONTENJAN KLAVUZUNDAKİ DAKİ KONTENJANLAR
TIP FAKÜLtelERİ = 8680 kişi (GATA hariç)
DİŞ HEKİMLİĞİ = 2271 kişi
FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON = 1862 kişi
HUKUK = 10930 kişi
ECZACILIK = 1509 kişi
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ = 7939 kişi
MAKİne MÜHENDİSLİĞİ = 9635 kişi
ELEKTRİK - ELEKTRONİK (8918)+ Elektronik Mühendisliği (367) + Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (1100) + Elektrik Mühendisliği (577) TOPLAM ELEKTRİK VE ELEKTRONİK LE İLGİLİ MÜHENDİSLİK BÖLÜMLER TAM TAMINA 10962
Endüstri Mühendisliği: 5634
Bilgisayar Mühendisliği 8062

,,,,

Bu 2011 Rakamları üstüne koy 2 bin tane 2014 için 13 bine yaklaşan meslektaş var. Edirneden Hakkariye nerdeyse her ilde üniversite ve her üniversitede bu bölüm var, ikinci öğretimleri de dahil.

Tabii biz rakamları sallıyoruz, gerçeği söylemiyoruz, kendinizi geliştirin enfes mühendisler olun, patronlar peşinizden elektrik mühendisi olarak koşacak emin olun. Daha kontenjanlarından haberi olmayanlara sanki yalan söylüyormuşuz gibi laf anlat.

Ortam piyasa süper mezun olun agalar işler paralar kum gibi gelsene :)

Son düzenleme:
Evet çok gizli açıyorlar korhan bey, siz bu galakside yaşamadığınız için gizli gizli açıyorlar. Yada ben yalan söylüyorum :)

Bak bakalım kontejanlara arkadaş kaç tane var!!! Yemin ediyorum dünyadan bir habersiniz.

2011 LGS -OSS KLAVUZ KONTENJAN KLAVUZUNDAKİ DAKİ KONTENJANLAR
TIP FAKÜLtelERİ = 8680 kişi (GATA hariç)
DİŞ HEKİMLİĞİ = 2271 kişi
FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON = 1862 kişi
HUKUK = 10930 kişi
ECZACILIK = 1509 kişi
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ = 7939 kişi
MAKİne MÜHENDİSLİĞİ = 9635 kişi
ELEKTRİK - ELEKTRONİK (8918)+ Elektronik Mühendisliği (367) + Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (1100) + Elektrik Mühendisliği (577) TOPLAM ELEKTRİK VE ELEKTRONİK LE İLGİLİ MÜHENDİSLİK BÖLÜMLER TAM TAMINA 10962
Endüstri Mühendisliği: 5634
Bilgisayar Mühendisliği 8062

,,,,

Bu 2011 Rakamları üstüne koy 2 bin tane 2014 için 13 bine yaklaşan meslektaş var. Edirneden Hakkariye nerdeyse her ilde üniversite ve her üniversitede bu bölüm var, ikinci öğretimleri de dahil.

Tabii biz rakamları sallıyoruz, gerçeği söylemiyoruz, kendinizi geliştirin enfes mühendisler olun, patronlar peşinizden elektrik mühendisi olarak koşacak emin olun. Daha kontenjanlarından haberi olmayanlara sanki yalan söylüyormuşuz gibi laf anlat.

Ortam piyasa süper mezun olun agalar işler paralar kum gibi gelsene :)

ELEKTRİK - ELEKTRONİK (8918)+ Elektronik Mühendisliği (367) + Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (1100) ile Elektrik Mühendisliği (577) aynı kefeye koymanız çok yanlış.Konuştuğumuz konu Elektrik Mühendisleri ve verdiğiniz bilgilerden mezun sayısı 577 ( geçen seneyide hesaba katarsak 700 diyelim) olduğunu kendiniz söylüyorsunuz :D

Korhan bey size Einstein mi diyelim. Elektrik mühendisi derken Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden mezunlar hangi alanda iş yapıyor. Bu konuda ki diğer yorumculara da bir sorun lütfen? Ben şantiye sahasında elektronik haberleşme mezunu bile gördüm. Gelişen dünyada artık çok net ayrım mı var. Elektrik mühendisliğinden mezun oldun otomasyon düşünüyorsun, rakiplerin bu saydıklarım da çok daha fazla olacaktır. Bende yıldız mezunu salt elektrik mühendisiyim ama sırf cevap vermek için akıl mantık süzgecinden vazgeçmiyorum.

Korhan bey size Einstein mi diyelim. Elektrik mühendisi derken Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden mezunlar hangi alanda iş yapıyor. Bu konuda ki diğer yorumculara da bir sorun lütfen? Ben şantiye sahasında elektronik haberleşme mezunu bile gördüm. Gelişen dünyada artık çok net ayrım mı var. Elektrik mühendisliğinden mezun oldun otomasyon düşünüyorsun, rakiplerin bu saydıklarım da çok daha fazla olacaktır. Bende yıldız mezunu salt elektrik mühendisiyim ama sırf cevap vermek için akıl mantık süzgecinden vazgeçmiyorum.
Neden sürekli batıyı ( avrupayı) örnek alıp doğu ( asya ) gibi iş yapıyoruz yada işimize böyle geldiği için mi bu şekilde konuşuyoruz. Birileri yokluktan başka alanlardan mühendisleri şantiyelerde çalıştırmış olabilir bunu yapmaları bunun doğru olduğu anlamına gelmiyor. Sizde iyi bilirsinizki eem ler imza yetkisi alabilmek için ek ders almaları gerekiyor hal böyleyken enden bir tutayım ki iki mühendisliği. Muhtemelen benden büyüksünüz ondan saygısızlık etmek istemem ama akıl yaşta değil baştadır, toplum olarak biri bize karşı fikir yada tez sunduğu zaman hemen savunmaya geçmeyip kendi fikrimizi salt doğru kabul etmeyip düşünmek lazım bence... Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri