elektrik kwh ortalama fıyatı

aytes

Üye
slm arkadaslar sızlerden rıcam bılındıgı gıbı elektrıge son temmuz ayından ıtıbaren zamlı kullanmaktayız bana tarıfelı bır sanayı abonesının ortalama bır saatlık elektrıkkwh degerını yazabılırmısınız veya nasıl hesaplarım ben düsündüm pek çıkar bir yol bulamadım çünkü tarifelı abonelerde t1 t2 t3 kullanımlarının kwh fıyatı farklıdır benım istedıgım ortalama fıyat yardımcı olup ılgı gösteren tum meslekdaşlara saygılar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İstanbul ili anadolu yakasındaki bir aboneye gelen,25.07.2008 tarihli faturaya göre;
Gündüz(06:00-17:00) :0,123160
puant(17:00-22:00) :0,208056
gece(22:00-06:00) :0,062104
YTL dir.
Bu,elektriğin Kwh ücretidir.yani 1000w(1kW) lık bir yükün 1 saat çalıştırılması sonucu ödenmesi gereken bedeldir.Bu fiyata KDV ya da diğer vergiler dahil değildir.Ortalama fiyat veremeyeceğim,çünkü hangi saatte yoğunlukla elektrik kullanacağınızı bilemiyorum.

arkadaşım ortalama fiyat 0.25 ytl kdv mdv herşey dahil

Peki arkadaşlar tek tarifeli sayaçlar için kwh en kadar dır?

tedas.gov.tr adresinden,tüm fiyatları bulabilirsiniz.

slm arkadaşlar bir müşterim sayaç cezaya girmişmi diye bakmam için beni cağırdı gittiğimde sayaç üzerinde hiç bir görüntü yoktu kendisine bildirdim şimdi ne yapmak gerekir bilgisi olan lütfen yardımcı olsun tşk.

Tedaş'a, dilekçe ile müracaat etmeniz gerekiyor.

Merhaba arkadaşlarım,
Sorulan konu ile ilgili olan dokümanı ekte sizlere sunmuş bulunmaktayım.

Umarım faydalanabilirsiniz.
Sevgi ve saygılarımla hoşçakalın...

Ekli dosyalar

• 2008 tarifesi.xls
    67 KB · Görüntüleme: 0
Merhaba arkadaşım
Şifre yanlış olsa ben denemeden paylaşıma sunmam. SADECE girmeniz gereken şifre www.kontrolkalemi.com

Lütfen böyle düzgün girmeden ve de emin olmadan paylaşıma böyle ithamlarda bulunmamaya özen gösteriniz!...

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri