Elektrik kayış kasnak ilişkisi

tex

Üye
Arkadaşlar 50 hp bir motor bunun üzerinde 18 cm bir kasnak bulunmaktadır bu motor kayışlar aracılığı ile bir dik milli derinkuyu su pompası çalıştırmakta pompanın kasnağı ise 32 cm benim sorunum bu motor yıldızda çalışıyor üçgene geçer iken 63 a C serisi K otomatı attırıyor sorun neden kaynaklanır acaba?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
63 amper sıgorta, 50 hpmotor ıcın ufak gelir. Ayrıca zaman rölesı ayarınıkontol edın, gerekırse azar azar uzatın. 50 hp motor, normal 75 amper cıvarı akım çeker... Sigorta yerıne, 70-100 amper TMŞ kullanmayı deneyin. Ayrıca kayışları çıkarıp, motoru boşda deneyin..

Sayın zeybek motoru boşta çalıştırdım herşey normal dediğiniz gibi 63 a sigortayı çıkarıp uçları direk klemens ile bağladım motor normal bir şekilde çalıştı ben bu motorun devrini düşürmek için hangi kasnak ile ayar yapmam gerekir acaba ?

Sayın zeybek motoru boşta çalıştırdım herşey normal dediğiniz gibi 63 a sigortayı çıkarıp uçları direk klemens ile bağladım motor normal bir şekilde çalıştı ben bu motorun devrini düşürmek için hangi kasnak ile ayar yapmam gerekir acaba ?

Ya motordaki kasnağı küçült,yada pompadakini büyüt.Pompanın devri böyle düşer

Mademkı bu derınkuyu pompası, motoruçalıştırmadan, pompaiçindekı kaucuk yatakların ıslanması gevşe
mesi için,boruya suverın..yataklar gevşeyecekdir. <uzun süre çalışmıyorsaaa o vkaucuk yataklar kururu vve mili sıkar.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri