Elektrik kablosuna giren vida genç kızı öldürdü....

elek

Profesyonel Üye
"Bişey olmaz abi" cilerin yaptıkları işin sonucu çok acı olmuş...

Villaya çelik kapı takılırken tutturulan vidanın zeminde yeterince derine gömülmeyen elektrik kablosunu deldiğini, akımın kapıya geçmesi sonucu da genç kızın hayatını kaybettiği belirlendi.
m.milliyet.com.tr

Buna benzer bır olayda ben yaşamışdım. Tesısatı yenı yapılan bir işletmede çalısıyordum. Tesıs devreye alındı.Bır yıl geçmişdi. Panoya gelen büyük güç kablosu, kolndan indiğinde. makınaya gıdene kadar bir metrelik bölümü korumak için, kablo tavası içine alınmış. Tesıatı ve tava içindeki pamuk tozlarını temızlemek için tava kapağına açdık. Hava tutuyorduki, bir patlama, Ana panodan bu kabloya aıt Compact şalter açmısdı. Arastırdım, tavayı yere monte ederken, alt rafdan bir akılı vida tava içersine çıkmış. Temızlık yaparken bız kabloyu az oynatınca daha önceden vıda üzerınde olan kablo vida ile tam temas etmiş ve kısa devreye neden olmuşdu.
Bahsedılen olaydsaki gibi, bazen bedavadan yaşıyoruz diye düşünmemek elde değil..l..

biz diyoruz ki taşeronlara buat ile priz arasındaki kabloları dik açı ile yapın diyoruz.
en yakın kestirme yoldan yapılıyor.
bununla beraber kaçak akım koruma rölesi falan da yoktur bu tesisatta.
bakkalını kapatan elektrikçiliğe soyunursa olacağı budur.

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri