elektrik genel(acil)

hidayet48

Üye
merhabalar;
yapı denetim de yeni çalışmaya başladım.
size bu konuyu nasıl anlatsam bilemiyorum ama bi yerden başlayalım :
sorunlu bir bina vr: panodan toprağın bağlantısını kesiyorum sonra da cihazlara giden toprak hattını kontrol ediyorum :70 volt ölçüyor voltmetre...
nötr toprak arası 1-2 volt gösteriyor
toprağa bağlayınca sıfıra düşüyor normal olarak ,ama topraktan çıkarttınca prizlerde toprak kontrol kalemiyle dahi gösteriyor.birii ölü elektrik diyor biri kaçak var diyor ....
70 volt bana çok anormal geldi
kaçak akım rölesini kontrol ediyorum atıyor...ama bu olaylar olurken atmıyor....sonra diğer daireleride kontrol ediyoruz aynı sorun aynen devam .bana yardımcı olabilirmisiniz biraz da acil olarakkk teşekkür ederim şimdiden

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
NÖTR İLE TOPRAK ARASINDA 1-2V FARK OLUR FAZLARIN DENGESİZ YÜKLENMESİNDEN ÖTÜRÜ kaçak akım rolesi giren akımla çıkan akım arasında fark olursa atar daireler fazlara düzgün dagıtılmışmı bide kaçak elektrik kullanımı notr yerine topraga baglanıp çalışmamı var bakmak lazım fazlar çok dengesiz yüklenirse 70v hiç karşılaşmadık ama

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri