Elektrik Faturasından Bıktım

bencede çok gelmiş saati değiştir bence derim köhler marka ile

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Faturanız net değil ama, faturanızdaki 15,90TL lik işlem de neyin nesi? Tek tarife üzerinden yaptığım hesaba göre herşey dahil 106TL civarında bir faturanız olması lazım.

kardeş saade arma sıkıtıyı topragın kaçak vardır toprgı ölçtür topraklaman da kçak vardır buda saaden sızıntı yapar saat sürekli yazar ve seni ruhun bile duymaz hemen tedaş baş vur yada elktirikçiden yardım iste

1- Buzdolabı problemli olabilir.
2-Evde toprak kaçağı olabilir.
3- 1995 yılında kirada oturduğumuz apartamnın sahibi merdiven ışıklarının beslemesini bizim evden yapmış kendisi elektrikçiydi..bu gibi extreme bir durum olabilir.En mantıklısı gece ve gündüz olmak üzere 2 kez bütün yükleri devreden çıkararak sayaç değerlerini kontrol etmeniz.

bu ne yaw tasaruflu ampul a sınıf cihaz fatura tutarına bak nerde yaşıyon sen yaww işin dublex triblex falansa sızlanma baktım eski borcun 0 sıradan insanlara giden fatura değil

Slm sağlıklı bir yaşam hayırlı günler ,
sayın konu sahibi . tam tarife kodlarını bilmediğimden tam bir cevap veremiyorum.
verdiğin link vasıtası ile faturanızdaki il kodu - işlt kodu - abone nosu ile - örnek kısmına bakarak inceleyin eğer , borç sorgulayın .
BorcSorgulama
sonuç ise : KENT-MESKEN (Tek Terim Tarifesi)
günün tüm saatlerinde aynı fiyattan işlem görür .
diğer tarife ise
Gündüz Dönemi: Saat 06.00-17.00 (normal fiyat)
Puant Dönemi : Saat 17.00-22.00 ( pahalı fiyat)
Gece Dönemi : Saat 22.00-06.00 (ucuz fiyat)
sizden başkası enerji kullanıyor durumundan kuşkulanayorsanız .
daire siğortalarınızı kapatın , sayacın siğortalarına dokunmayın . sayacın kırmızı ışığı yapıp sönüyorsa veya sayaçta endex ilerlemesi varsa ? varsa başka bir yere enerji alımı vardır . ( sizin sayacınızdan kaçak alınmiştir )
hiç bir durum yok tek terim sözleşme ise
sayaçı kontrol için dilekçe verin laboratuvar gönderilir veya sayaç değişikliği isteyin .
veya sayaçın üzerinde kırmızı ışık yanıp söner imp değeri vardır burada hesap yapılarak vasati doğruluğunu anlayabiliriz .
Tüm enerji kaynakları kesilip . yüksek enerji çekilen birim takılarak ve bu birimin ( ısıtıcı olabilir )
gerçek değeri tesbit edilip hesabı vasıtasıyla sayacın kırmızı kaç kez 1 dk çaktığı hesaplanır 1 dk da
çakma doğru ise sayaç sağlamdır denebilir .
aşağıdaki linke göz atmanız !!!
https://www.kontrolkalemi.com/forum/elektrik-genel/30045-dijital-elektrik-sayaci-bizzat-yasanmis-olay.html
Toprak kaçagın olabilir ölçtürmen gerekli . ( diğer durum)
Saygılarımla...

Son düzenleme:
buzdolabını kontrol etmek lazım termostat arızası olbilir olmazsa elektrik dağıtım firmasına dilekce ile başvur hatta sayacın değiştirilmesini iste çok para değil

sizin hattınızdan başka biri kaçak kullanıyor olabilir ???

(+/-) Tutar : 15.20 TL denilen şeyi edaşı arayarak oğrendim bu daha öncede geç yatırılmış faturanın gecikme bedeli veya açma kapama bedelidir dediler.. Hiç fatura geciktirmediğimi elektriğiminde kesilmediğini söylediğimde faturamı 106TL ye düşürdüler.. (söylemesem aramasam geçircekler orası ayrı)

Tarife:
Durum : NORMAL
Tarife : KENT-MESKEN (Tek Terim Tarifesi)

Yarın topraklama ölçtürcem bakalım ne çıkacak

4-Faturanızın alt bölümünde KDV rakamının üstünde tamda okunaklı olmayan(+- değer gibi bir şey) ancak değeri 15,30 olan bir rakam var. Bu rakamıda sorgulamak gerekir. Bu rakamın olması anormal.

Saygılar...

(+/-) Tutar : 15.20 TL denilen şeyi edaşı arayarak oğrendim bu daha öncede geç yatırılmış faturanın gecikme bedeli veya açma kapama bedelidir dediler.. Hiç fatura geciktirmediğimi elektriğiminde kesilmediğini söylediğimde faturamı 106TL ye düşürdüler.. (söylemesem aramasam geçircekler orası ayrı)

Tarife:
Durum : NORMAL
Tarife : KENT-MESKEN (Tek Terim Tarifesi)

Yarın topraklama ölçtürcem bakalım ne çıkacak

15,2 TL kazanmanıza vesile oldum sanırım :) Önceki faturaları kontrol etmektede fayda var.

Diğer taraftan topraklama ölçümünü yaparak nasıl bir sonuca ulaşmayı düşünüyorsunuz??

saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri