Elektrik Faturasında Endüktif

ya cok ozur dilerim. kombi deyince. eh konuda cahil olununca akla bu geliyor...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
@zeybek üstadın bahsettiği gibi ilk endeks yok son endeks yok endüktif için sabit bir değer yazılmış . Anlayamadığım bu değer niye diğer fatura da yok da sadece bu abimizin faturasında var .

İki faturayı satır satır inceliyorum . Tarifenizin farklı olduğunu farkettim . Size acaba farklı bir tarifeden aylık sabit endüktif tüketim mi kaptırıyorlar ?

Siz son kaynak tarifeli serbest tüketici , komşunuz serbest olmayan tüketici diye geçiyorsunuz .

bende yeni farkettim. bu konuda bir basvurumda yok. nasil oluyor.

bende yeni farkettim. bu konuda bir basvurumda yok. nasil oluyor.
Zaten zurnanın zırt dediği yer orası . Son kaynak tarifeli serbest tüketici ; serbest tüketici olduğu halde herhangi bir tedarikçi şirketle anlaşmayan ; bu yüzden belirlenen birim fiyat üzerinden faturalandırılan tüketici diye geçiyor öğrendiğim kadarıyla . Fakat serbest tüketici sınırı 82 liraya indiği halde komşunuz bu durumdan nasıl yırtıyor ve serbest olmayan tüketici olarak gözükmeye devam ediyor .

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri