Elektrik Faturası

yavuz55700

Üye
AÇILAMA MİKTAR B.FİYAT TUTAR
aktif elektrik enerji bedeli 60.240 0.15548 9.365.91
ENERJİ KAYIP BEDELİ 0.03134 1.887.82
DAĞITIM BEDELİ 0.03186 1.918.98
İLETİM BEDELİ 0.00724 436.34
PSH&SAYAÇ OKUMA BEDELİ 0.00466 280.57

ENERJİ FONU 1% : 112.54
TRT FONU 2% : 225.07
BELEDİYE TÜKETİM VERGİSİ 5% : 562.69

TARİFE :TİCARETHANE ARA TOPLAM :14.789.92
BELEDİYE :ESENYURT/İSTANBUL KDV %18 :2.662.19
DAĞITIM :BOĞAZ İÇİ BEDAŞ GENEL TOPLAM :17.452.11
İLK ENDEKS :BOŞ
SON ENDEKS :BOŞ
ÇARPAN :1

FATURA DÖNEMİ : ARALIK 2011
SON ÖDEME TARİHİ :24.01.2012

YAĞMUR ENERJİ
YAĞMUR GROUP ELEKTRİK ENERJİ TOPTAN SATIŞ A.Ş.

BU FATURA 4 AYLIK FATURA İLK FATURA BU FATURADAN HİÇBİRLŞEY ANLAMADIM AÇIKCASI ENERJİ KAYIP BEDELİ OLARAK FİYAT BELİRLEMİŞ LER ANLAMADIM
CVPLARINIZ BEKLİYORUM ABİLERİM KARDEŞLERİM..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ilk dikkati çeken sayaç okuma bedelinin 280,57 TL :) olması.
Sayaç bu fiyata mı okunur!
İtiraz edilebilir

para ödendi geri alma olanağımız varmı acaba

itirazla geri alabilirsiniz, sonraki fatura tutarlarınızdan düşerler. Danışmanlık hizmeti verdiğim bazı firmalar geri aldı.

çok tşk ederim sağolun ilk işim bu olacak bugün.. sayaç okuma ücreti normalde ne kadar olması gerekiyor peki birde yağmur enerji tarafından yazılmış bu fatura fatura bizim mülk sayibinin üzerine onun adına geliyor itarız onlarınmı yapması gerekiyor peki bu arada ..

Kayıp kacak bedeki kacaktan ziyade yolda tasımadaki kablolarda yasanan kayıp bedelidir. yani bir bakıma nakliye ücreti gibi bişeydir. ancak sayaç okuma bedeli nedir ne olması gerekir nasıl geri alınır bilmiyorum. benım 150 den fazla lokasyonum var hepsine alıyorlar. bu ücreti alabilirsek benim için bomba olur. alabilen varsa bilgi verirse sevinirim.

saygılar

bugün şantiye şefine sordurdum ben PSH&SAYAÇ OKUMA BEDELİ parekende satış hareketi devlet tarafından alınan ücretmiş bir daha alınmaycakmış birde bizim özele elektrik şirketi ile anlaşmamız varmış bedaşla alakamız yokmuş açıkcası ben buna anlam veremedim gittii ilk endek yok son endeks yok ama aktif elektrik enerji bedeli 60.240 0.15548 9.365.91
tutarı neye göre aldı anlam veremedim bende bu işte birşey var çözemedim

YAVUZ bedaş okur bilgiyi elektrik aldığın şirkete bildirir. ama sadece aktif enerjiyi verir. onlar da sana harcaman üzerinden faturalandırır. talep edersen elektrik aldığın şirketten sana sadece aktif enerjini verebilir. ancak raktifi veremez. çünkü reaktif geliyorsa bunu sana bedaş fatura eder. bilgiye de başkasına vermez. 2 kurumdan da fatura geliyorsa sebebi budur. bundan sonra yeni yasaya göre fatura başı (güce göre değil) 4.17 gibi bir rakam tahakkuk ettirilecek. bu da olumlu bir gelişme.

Anladığım kadarıyla ben reaktiften ceza yeme şansım yokmu sadece aktif gücü fatura eder doğrumu anladım ben

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri