Elektrik Faturası ve Tutarsızlık hakkında

h.şahin

Paylaşımcı üye
Apt.yönetimine ait sadece asansör ve aydınlatma için kullandığımız saat için 6 ay süredir 180,00TL- 190,00 TL arası olmak üzere fatura geliyordu.

Bu ay 460,00 TL fatura gelmiştir. ( sayaçı kontrol ettim doğru )
- 3 puanta eşit tüketim bulunmaktadır

- Geçen ay bina girişine 7 m led aydınlatma yaptırdık, bununla ilgili olabirli mi?
- 100W ampül 1 ay boyunca kapatmadan kaç kw elektrik harcar? Açık kalmış?

Bina yeni olduğu için bazı saatlerde mühür yok.

İlgili fazla fatura gelmesi neden olabilir?

Tşk.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
100 w ampul,24 saat sürekli yanar ise,ayda 25-30 tl lik elektrik sarfiyatı olur.Apartmanınız kaç kat kaç daire ?

Ledden kaynaklanma ihtimali az.Tesiattan,başka kullanım yeri olup/olmadığını araştırmanızda yarar var.180-190 tl bile fazla.Sayaçta
arızalı olabilir.

Ledden kaynaklanma ihtimali az.Tesiattan,başka kullanım yeri olup/olmadığını araştırmanızda yarar var.180-190 tl bile fazla.Sayaçta
arızalı olabilir.

Bilgi için tşk.

Araştırma için elektrikçi mi, tedaş' a bilgi vermemiz gerekiyor.

Öncelikle bir elektrikçi baksın.O sizi yönlendirir.

463 tl lik faturaya baktığımızda,3 zamanlı tarifeden elektrik aldğınız anlaşılıyor.Bunun,
doğru bir karar olduğundan şüpheliyim.Öncelikle,hesapları yapıp,tek zamanlı tarifeye
geçmeniz lazım gibi geliyor bana.Diğer abonelerinizde de aynı sorun olabilir.Onların tarife-
lerini de gözden geçiriniz.

463 tl lik faturaya baktığımızda,3 zamanlı tarifeden elektrik aldğınız anlaşılıyor.Bunun,
doğru bir karar olduğundan şüpheliyim.Öncelikle,hesapları yapıp,tek zamanlı tarifeye
geçmeniz lazım gibi geliyor bana.Diğer abonelerinizde de aynı sorun olabilir.Onların tarife-
lerini de gözden geçiriniz.

Sayın fahri bey;

Kw kullanımımız 3 tarifede eşit olarak gözükmekte, fakat benim anlamadığım Gündüz tarifesinin akşam ve gece tarifesinden yüksek olması.

Akşam ve gece tarifesinde Asansör, bahçe ve iç aydınlatma var, Gündüz tarifesine ne oluyor ?

3 tarife karşılaştırma yapacağım Tablo var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ekteki tarifelerden yararlanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• ocak 2012.rar
    19.3 KB · Görüntüleme: 12

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri