elektrik faturası "sistem kullanımı" nedir ?

zenze

Üye
Meskene gelen elektrik faturasındaki "sistem kullanımı" ücreti nedir ? Yasal mıdır ? Faturaya etkisi çok yüksek son gelen faturam 125 tl sistem kullanım bedeli 36 tl yapabileceğimiz bir şey var mıdır ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Muhtemelen elektrik iletim dağıtım bedeli ile ,

Kaçak kullanım yazamadıkları nedeniyle SÜSLEYİP PÜSLEYİP SİSTEM KULLANIM BEDELİ şeklinde bize ödettikleri bedel olabilir.

Ne diyelim hakkımı helal etmiyorum. Başkasının kullandığı elektriği neden ben ödeyeyim.

Ben soğutmacıyım. O zaman diyeyim ki A şahıs benim montajını yaptığım klimanın faturasını ödemedi. Sayın zenze bunun bedelini size yansıtıyorum. Ne mutlu kaçak kullanabilene..

Son düzenleme:
Şu kayıp kaçak bedelinin yeni ismimi bu ?

Kayıp kaçak bedelini bu veya benzer adların altında bize yüklüyorlar. Eskiden açık seçik faturada belirtirlerdi ama sağolsunlar mecliste bile bu konu konuşulup gizli kapaklı farklı adlar altında yazılması yasallaştı.

Ya aslında yukarıdaki fikrim baya baya aklıma yattı.. Neden ben zarar ediyorum faturasını ödemeyen kişilerin faturasını bölüp diğer müşterilerimden bende alayım. Güzel fikir yaa ne olcak yasal örneği önümde :D:D:D

neden biz ödüyoruz çünki,bizi yönetenler bizi mal olarak görüyor bir tek bu mu ödediğimiz vergiler dünyanın hiç bir yerinde ödenmesi mümkün olmadığı kadar acımasız köle olarak bedava çalış üç kuruş kazan onuda uyduruk vergilerle elinden alsınlar sonuç bu vatana millete hayırlı olsun

yorumcular haklilar evvelden tedaş devletin iken gene bir nebze anlaşılır idi yeni yatirimlar icin toplanan bir kalem ama mevcut düzende özel bir şirket bu işten para kazaniyorsa bu bedel adaletsizce birilerini zengin etmek anlamina geliyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri