Elektrik faturası cezası

yusufum333

Üye
merhaba arkadaşlar.bugün bir okulun elektrik faturasına baktım.faturaları ekteki şekilde.ceza olmaması lazım ama ceza yemişler.neden böyle oldu acaba.bilgisi olan benimle paylaşabilirmi.

Ekli dosyalar

• IMG-20190328-WA0005.jpg
    IMG-20190328-WA0005.jpg
    172.2 KB · Görüntüleme: 61
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Endüktif oran %2,89 kapasitif oran %10,23 cezalık bir durum görünmüyor. İşlem hatası yada kayıt hatası görünüyor çünkü yazılan reaktif ceza miktarı anlamsız.

reaktif kapasitifden ceza yemişsiniz kompanzasyon panosu var belki kontaktör arızalı veya ups gibi cihazlarınız var galiba

Kimisi endüktif ceza diyor kimisi kapasitif ceza. Arkadaş hangi değerlerle nasıl bir hesap yapiyorsunuzda ceza var diyorsunuz. Hesabı yapında herkes görsün. Ben oranları hesapladım ve paylaştım ceza durumu söz konusu değil.
2770.7 diye bir reaktif tüketim mi var parasal hesap kısmına bu değer yazılmış?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri