Elektrik Faturam hakkinda

Meskene göre biraz yüksek tüketiminiz var cihazlarınız nedir acaba. Ayrıca puantlı tarifeden değilde tek zamanlı tarifeden kullansanız 5-6 TL daha az gelir. Puantlı tarife size uygun değil duruyor.

Hocam aşağı yukarı aynı geliyorlardı yeni geçtim bende şimdi bu tarifeye makineleri 11 de açıyorum gece bakalım ne gibi bi fatura gelecek klimayı bile açmadım bu ay.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Dağıtımın içinde yekdem var oda ayrı bir hikaye yeni çıktı Nisa’n ayı sonunda patladı bu iş birçok özel dağıtım şirketleri iflas etti veya bıraktı yaklaşık 130 özel dağıtım firmasından kalan şuna 30_40 civarı nerdeyse millet gaz lambası yakacak hale geldi

Kaçak hat çekilmesini anlamak çok güç. Bunu yapan herhalde kamufle etmiştir.
Şüphe ettiğiniz süre zarfında, eviçi sigorta gurubunu kapatıp, sayaç harcamasını üzerindeki düğmelere basarak takip edin derim.
Eğer harcama varsa kaçak var demektir.
Ayrıca kaçak hat çeken kişiler, çok sıcak ve çok soğuk havalarda bu tür bir kaçak harcamayı yaparlar.

Evde 3 kişiyiz. Daim evdeyiz. Allahvar. Gündüz 3 saat bir klima kesin kullanırız.
Gece de 1 er saat olmak üzere 2 klima kesin çalışır.
Yani bana da 170- 180 tl geliyor. Saat akıllı sayaç. Şirket indirim sözleşmesi vs. Mart ayından bu yana yok. Enerjisa toroslar normal fiyat.

Şimdi ben de kuşkulanmadım değil.

317 kw yakmış. 151 TL
anormal olan ne?

[emoji4] alınan ve yeni eklenen vergiler hissetirmeden yapılan ufak zamlar kullanım aynı olsa bile fatura Yükseliyor. İşte anormal olan bu biz her ay hatırı sayılır yekdem ödüyoruz tabi siz bunu faturalarda görmüyorsunuz. Ayrıca dağıtım iletim geçen seneki 0,059 du şimdi 0,096 kuruş oldu bu sanayide evdekinin içinde yekdem dağıtım içine ellediler bu sebepten görmüyorsunuz kayıp kaçakta içinde vaha ne olsun yazılacak çok şey varda bilmediğin onada benim vaktim fazla Yok

LAKİN şurası önemli.
DİKKAT
Akıllı sayacın gerçek zaman saati genellikle kayar. (Sebebini bilmiyorum) Eski sayacım, birara bende 5 saat ileri idi. Biz de çamaşır bulaşıkMakinesi. klima İşin ona göre ayarlamıştık.

Şimdiki fatura düz geliyor. Gerçi her puant ı yine ayrı yazıyorlar ama fiyatlamayı, toplam harcama X gündüz puant tan hesaplıyorlar.

Evdeki saat ile, Elektrik saati üzerindeki Zaman saatini her 3 ayda bir kontrol edin.

LAKİN şurası önemli.
DİKKAT
Akıllı sayacın gerçek zaman saati genellikle kayar. (Sebebini bilmiyorum) Eski sayacım, birara bende 5 saat ileri idi. Biz de çamaşır bulaşıkMakinesi. klima İşin ona göre ayarlamıştık.

Şimdiki fatura düz geliyor. Gerçi her puant ı yine ayrı yazıyorlar ama fiyatlamayı, toplam harcama X gündüz puant tan hesaplıyorlar.

Evdeki saat ile, Elektrik saati üzerindeki Zaman saatini her 3 ayda bir kontrol edin.

Baktim simdi 2 dk geriymis hocam :)

Mükemmel bir durum.
Saat 10-11 den sonra çamaşır ütü bulaşık işine dikkat edin.
Tasarruflu lambaları da led ampuller 10-12w (tercihan Bim Market) ile değiştirin. Gece tv fişini çekin.
Başka birşey yaptığım yok benim.

Mükemmel bir durum.
Saat 10-11 den sonra çamaşır ütü bulaşık işine dikkat edin.
Tasarruflu lambaları da led ampuller 10-12w (tercihan Bim Market) ile değiştirin. Gece tv fişini çekin.
Başka birşey yaptığım yok benim.

Hocam gece tek digiturklen modem acik kaliyor geri kalan hersey kapali ampuller led hocam bizim evde biraz camasir makinesiylen utu cok kullanilir zorlan uydurmaya calisiyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri