Elektrik-elektronik mühendisliği okurken sınava hazırlanmak

Derselerin içeriğini zaten buradan öğrenebilirsin:Ege Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü genelde inkılap,matematik,türk dili,fizik bunlar işine az çok yarayacaktır tabi ki bunlar sonuçta lys de çalışmış olduğun konuların bir adım daha ilerisi olacaktır fakat matematikte elbette ygs konularını anlatmalarını bekleme inkılap,türk dili zaten ygs deki konular gibi fizik ygs,lys karışık anlatılır tabi bu benim üni. için geçerliydi üniversiteden üniversiteye de fark ediyordur diye düşünüyorum mutlaka rusya eğitimini kazanmış olman gerçekten güzel bir şey belki bu sayede ileride mersin-akkuyuda eem olarak çalışıyor da olabilirsin Fakat eem istenmeyerek gelindiğinde gerçekten çok zorlayan bir bölümdür ve istemeye istemeye sadece 4 yıl değil ömür boyu bunun cezasını çekebilme ihtimalin var ama belki sonradan alışırım tıpı aklımdan çıkarırım diyorsan o başka tabi.Ama sevdiğin bir mesleği özellikle de tıpı unutmkak olay mı olur bir de sen düşün ? Benimde bir arkadaşım gazi tıp(ing.) okuyor gerçekten güzel bir üniversite ve çok iyi bir bölüm ama sen türkçeyi seç kazanırsan ing. çok zor diyor da
Cevabınız için teşekkürler.İnşallah kazanırım sonradan pişman olmam.Eğer dondurma imkanım olsaydı gözümü kırpmazdım ama bana destek veren bir ailem olmadığı için göze alamıyorum.Bu işler birazda kader kısmet gibi geliyor.Kaderde ne varsa onu değiştiremiyorsun bazen.İnşallah kaderimde istediğim mesleği okumak vardır.Elimden geleni yapacağım.Kaderde yoksa elimdeki ile şükredip yoluma devam edeceğim.Benimle ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Yorik ailen de seni desteklemiyorsa işin zor sen tıpı kazansan bile eem de 2. sınıfa geçmiş olacaksın bu durmda seni tıpa yollayacaklarını bir sor işte

Yorik ailen de seni desteklemiyorsa işin zor sen tıpı kazansan bile eem de 2. sınıfa geçmiş olacaksın bu durmda seni tıpa yollayacaklarını bir sor işte
Bu durumu aklıma sokan ailem.Okurken çalış kazan diyen bizzat babam.Amma velakin bu dondurma işine çok soğuk bakıyorlar.İmkansız gibi birşey.Ama ygs'den +450 alırsam dondurmaya ikna ettim.Gata Tıp ve erzurum tıp hatay vs. gibi yerleri kazanıyordum girdiğimde.uzak diye yazmadım.Özellikle babam benimle 1 aya yakın konuşmadı tercihlerden sonra.Şimdi bende babamın sözüne geldim ve bana 30 yaşındada girsen destekliyorum diyor.ama dondurmaya sıcak bakmıyor.

Ah be uzaklığın ne önemi vardı sanki 18-19 yaşında adamsın zaten gitsene hataya erzuruma sonra yatay geçiş yapardın istediğin yere şimdi össye çalışmaktan da daha kolay yatay geçiş neyse moralini bozmak istemem umarım 2. kez aynı başarıyı elde edersin

Ah be uzaklığın ne önemi vardı sanki 18-19 yaşında adamsın zaten gitsene hataya erzuruma sonra yatay geçiş yapardın istediğin yere şimdi össye çalışmaktan da daha kolay yatay geçiş neyse moralini bozmak istemem umarım 2. kez aynı başarıyı elde edersin
İnşallah.Teşekkür ederim tekrar.

sayın yorik o zamandan bu zamana ne değişti onu anlamadım açıkcası .bir sorun olduda hafıza kaybınamı uğradınız.o bilgiler hala sizin hafızanızda bence hatta daha arttı bile biraz calışmayla gene dediğiniz bölümleri ben kazanacağınıza inanıyorum.kaydınızı dondurmadan siz o işin üstesinden gelirsiniz

Belki değişmez ama niye artsın ki sonuçta hazırlık sınıfında sadece ingilizce öğretiyorlar gezer bey

Hocam ne yap et tıbba gir, bambaşka bir hayat bulacaksın, hem iyi para hem toplu içinde itibarın olacak. Mühendis olarak geleceğin ne olduğu ise sonu belli olmayan bir karanlık. Biri tusu kazana kadar 3.500-4.000 tl kazanır, iş aramasına gerek olmadan. Biri mezun oldumu 1000-1500 lük esnek çalışma saatleri ve yoğun çalışma temposu ile iş bulabilirse başlar. Tusu kazanan uzman doktoru zaten söylemeye gerek yok. Senin yerinde olsam en azından denerim. İlk sene dersler zaten fındık fıstık, ağır dersler ilerki dönemlerde başlıyor.

Hem 4 yıl sonra mühendislik mezunları daha da artacak ve çok daha zor şartlar ortaya çıkacaktır

Belki değişmez ama niye artsın ki sonuçta hazırlık sınıfında sadece ingilizce öğretiyorlar gezer bey
arttığına eminim.

Hem 4 yıl sonra mühendislik mezunları daha da artacak ve çok daha zor şartlar ortaya çıkacaktır
evet bununda çok etkisi oldu bu kararı almamda.

Hocam ne yap et tıbba gir, bambaşka bir hayat bulacaksın, hem iyi para hem toplu içinde itibarın olacak. Mühendis olarak geleceğin ne olduğu ise sonu belli olmayan bir karanlık. Biri tusu kazana kadar 3.500-4.000 tl kazanır, iş aramasına gerek olmadan. Biri mezun oldumu 1000-1500 lük esnek çalışma saatleri ve yoğun çalışma temposu ile iş bulabilirse başlar. Tusu kazanan uzman doktoru zaten söylemeye gerek yok. Senin yerinde olsam en azından denerim. İlk sene dersler zaten fındık fıstık, ağır dersler ilerki dönemlerde başlıyor.
inşallah hocam.dedigin gibi olur ve girerim şu tıpa.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri