Elektrik Elektronik Mühendisliği Alan Seçimi

2 7 8 9

Bence bunların hepsini al .illaku 2 tane alman gerekiyorsa 7 ve 9 derim
yenilenebilir enerji sistemlerine sektorde ilgi yuksek diye biliyorum o ders icin fikriniz nedir?

Dediginiz gibi sektörde iyi bir karşılığı var.ben dersleri incelerken genel anlamda faydasının olacağı dersleri listeledim.

Yenilenebilir enerji dersi ,ancak o dalda çalıştığınızda karşılığı olan bir derstir.eger o dal üzerine yoğunlaşmak istiyorsanız iş hayatında,bulunmaz bir fırsat olabilir o ders.

Ancak bakimcilik,montaj ,otomasyon vs gibi dallara yönelecekseniz listelediğim dersleri almanız daha faydalı olabilir

Dediginiz gibi sektörde iyi bir karşılığı var.ben dersleri incelerken genel anlamda faydasının olacağı dersleri listeledim.

Yenilenebilir enerji dersi ,ancak o dalda çalıştığınızda karşılığı olan bir derstir.eger o dal üzerine yoğunlaşmak istiyorsanız iş hayatında,bulunmaz bir fırsat olabilir o ders.

Ancak bakimcilik,montaj ,otomasyon vs gibi dallara yönelecekseniz listelediğim dersleri almanız daha faydalı olabilir
ben daha cok elektrik santralleri vs gibi enerji alaninda calismayi dusunuyorum o sebeple elektrik makinalari surme teknikleri ve yenilenebilir enerji sistemlerini secmeyi dusunuyorum . Bu baglamda fikrinizi almak isterim

daha cok enerji alanina yonelmeyi dusunuyorum

Elektrik santrallerinden kastınız hes ,termik santral,rüzgar enerjisi ,güneş enerjisi tesisleri midir?

Ic parametrelerini çok iyi bilmemekle beraber şunu söyleyebilirim.gunes ve rüzgar nispeten basit diyebileceğimiz sistemlerdir.hele ki işletmesinde çalışmak istiyorsanız çok fazla mühendislik bilgisine ihtiyacınız yok.hidroelektrik santraller biraz daha karmaşıktır ancak o da fazla mühendislik bilgisine ihtiyaç duymaz.

Ancak termik santralde çalışacaksanız durum tamamen değişir.termik santraller bi noktada bir fabrikadır.iyi bir mühendis olmanız gerekir.bu nedenle ihtiyaç duyacağınız dersler elektrik motorları,kumanda sistemleri ve plc ( otomasyon ) dur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri