Elektrik-Elektronik Biyomedikal mühendisleri Yardım edebilir misiniz ?

fthturhn

Üye
Öncelikle herkese merhabalar,İsmim Fatih biyomedikal 1.sınıf öğrencisiyim.Bölüm başkanı hocamız bize vizeye örnek bir soru verdi fakat ben bu soruyu çözemiyorum.Çevremde bu soruyu çözebilecek biri yok.Yardım isteyebiliceğim biri yok.En son çare bu forumu buldum.Sizden riicam bu soruyu benim için çözmeniz.Yardımcı olursanız cok sevinirim vizeden yüksek almamı sağlarsınız. Teşekkürler.

SORU
Nb0bZk.jpg

Yapılacak İşlemler
1-Direnç eş değerini bulmak(Paralel, Seri ve yıldız-üçgen dönüşümünü yapabilmeyi gerektiriyor)
2-Bağıl hata nedir formülünü öğrenmek. Forumda daha önce paylaştığım şu yazıyı okuyunuz. https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/bağıl-hata-bulma.62725/
3-Biraz matematik işlemlerle soruyu çözmek.

4-Sana çözümü de veririm ama bu durumda soruyu sen çözmüş olmazsın ben çözmüş olurum.

abi bi yardım et gözünü seviyim yapamıyorum...

Soruyu basitleştirelim. Devrenin eşdeğer direnci nedir?

şöyle bişey yaptım abi doğrumu gidiyorum acaba ?

R8,R9 ve R10 birbirine paraleldir. bu paralel dirençlerin eş değeri olan direnç R6'ya seridir. Bu kısmı çöz ve sadeleşmiş şekli çiz.

abi kafam karıştı baştan yanlış yapmışım bi el at bu hafta vizelerim var full hiçbirine çalışamadım şu lanet şey yüzünden 1 şey uğruna bütün derslerden kalıcaz bi çözüversen . sabahtan beri bununla uğraşıp duruyorum

Dediğimi yapsana! hazıra konma!

mesaj attım abi bakabilirmisin müsaitsen

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri