elektrik ehliyeti

endüstri meslek lisesinden mezün olunca belge veriyorlar mı acaba
diploma hariç
saygılar

Hayır :) ne gibi bir şey bekliyorsun?

sayın adaşım fatih23 abi dükkan açabilmek için ustalık belgesi ve yetki belgesi şarttır.onlarıda almak için meslek lisesini bitirdikten sonra 1 yıl bir elektrikçide sigortalı olarak çalısmak gerekiyor.Çalışdıktan sonra MEB açtığı kurslar var oraya katılıyorsun.Ordada başarılı olursan ustalık belgesini ve yetki belgesini ikisini beraber veriyorlar.Yetkiye gelince 16 kw yetkin oluyor.Oda 1 dairenin elektrik işine yetiyor.3.sınıf yetki belgen oluyor.

endüstri meslek lisesinden mezün olunca belge veriyorlar mı acaba
diploma hariç
saygılar

bize iş yeri açma belgesi verdiler belgenin altında ustalık belgesini kapsar yazıyor ilk olarak bize verildi devam edecekmi bilmiyorum ( anadolu teknik mezunuyum )

Son düzenleme:
mrb arkadaşım mesleki teknik açıköğretim diyorki sizi kayıt edebilmemiz için 600 saat kurs yada fonodan belge getirin fono artık elektrikle ilgili kurs vermiyor benim bildiğim.yalnız 600 saat kursla kasıt nedir anlamadım yani bu 600 saat kursu nerde görüyoruz.benim birde şöyle bi problemim var.ben eski eğitim sistemiyle orta 3 terk.mesleki teknik açık öğretim en az ilkokul mezunu diyor bunu yeni eğitim sistemine göremi diyor......anlamadım........saygılarımla

meslek lisesinde bir tane lise diploması bir tane dükkan açma belgesi bir tane de ustalık belgesi veriyorlar. Sen çıraklık eğitim kursuna başvur

evet veriyorlar ben meslek lisesi mezunuyum diplomayla birlikte iş yeri açma belgesi verdiler ama bazı okullarda ustalık belgesi de veriliyor

EML diploması yetiyor diye biliyorum benim amcam EML çıkışlı

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri