Elektrik devresi simülasyon programı var mı?

hakanbat

Üye
Arkadaşlar,
Elektrik devresi çiziminde Caddy'yi kullanıyorum. Ancak çok uzun devrelerde sistemin hatalı olup olmadığını test etmek çok önemli, bunun için sistemi simüle etmek şart.
Çizilen elektrik devresinin simülasyonunu da yapabilen programı var mı?

Bilgi vereceklere şimdiden teşekkürler.

sitede kumanda devresini test etmek için ekts similasyon var fakat benim bildiğim kadarı ile çizim programlarında similasyonlu olan yok ben devrelerimin kumandasını ektsde deniyorum daha sonra çizimini yapıyorum kolay gelsin

Arkadaşlar,
Elektrik devresi çiziminde Caddy'yi kullanıyorum. Ancak çok uzun devrelerde sistemin hatalı olup olmadığını test etmek çok önemli, bunun için sistemi simüle etmek şart.

syn hakanbat size ekts nin download sayfasını vereyım...

Download Electrical Control Techniques Simulator 1.0.3 - A simulator for designing Electromechanical Systems - Softpedia

Arkadaşlar,

Arkadaşların dediği gibi ekts similasyon programı elektrik kumanda devrelerini similü edebileceğiniz bir program ..ayrıca sistemde sensör swich piston vs vs varsa o zamanda automation studio programını öneririm.

Sn. Duman221
Cevabınız için teşekkür ederim. Ama bu programla uzun devreler çizmek mümkün olmadı, program 1 sayfayı geçtiği anda saçmalamaya başlıyor, çizgiler karışıyor, neyin ne olduğu belli olmuyor. Benim istediğim sayfalarca devam eden karmaşık devreleri simüle edebilmektir. Diğer arkadaşlarımın önerdiklerini de deneyip onlara da cevap yazacağım.
Tekrar teşekkür ederim.

PSPICE, üstüne program yoktur.

PSPICE elektronik devre dizayn programı görünüyor, elektrik devresi çizmek için gerekli açık kapalı kontaklar, röle, buton, sınır anahtarı vs. yok sanırım.
Benim ihtiyacım elektrik devresi simüle etmektir.
Cevabınız için yine de teşekkürler.

Proteus ISIS te spice modelleme var. Her türlü analizi yapabiliyor.

Bir de
PSCAD
Power Systems Computer Aided Design
var. https://pscad.com/products/pscad/

Merhaba,
Bu PSCAD programının internette tanıtım videolarına baktım elektronik devre dizayn programı görünüyor, elektrik devresi çizmek için gerekli açık kapalı kontaklar, röle, buton, sınır anahtarı vs. yok sanırım.
Benim ihtiyacım elektrik devresi simüle etmektir.
Cevabınız için yine de teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri