elektrik dükkanı açmak istiyorum

s3lc3k

Üye
cümleten ii günler bi konuda sizden yardın istiyorum ben bir dükkan açmak istiyorum fakat ustalık belgem yok anadolu lisesi mezunuyum ve şu anda denklik derslerini verip endüstri meslek lisesinden bir diploma daha alacağım elektrik-elektronik olarak bir arkadaşımda ustalık belgesi var ama bu işle hiç ilgisi yok onun belgesini kullanarak ben dükkan açabilkirmiyim bunun için neler gerekli benim ve onun yapması gereken

merhaba
dükkan açman için kimse mesleki diploma sormuyo merak etme
ama büyük iş yapacam ihaleye falan girecem dersen diploma şart ama ben yeni kapattım iş yerimi hiç tavsiye etmem genede kolay gelsin

dükkan acman icin ustalık belgesi alman şart diploma bildigim kadar işini görmeye yetmiyor eger meslek lisesi mezunu isen de en yakın mesleki egitim merkezinden sınavla alabilirsin

arkadaşinin ustalık belgesi var ise de onun adına dükkan acabilir ama yanında sigortalı işci caliştıramaz onun isinde usta ögretici belgesi gerekiyo ben böyle biliyorum

merhaba
dükkan açman için kimse mesleki diploma sormuyo merak etme
ama büyük iş yapacam ihaleye falan girecem dersen diploma şart ama ben yeni kapattım iş yerimi hiç tavsiye etmem genede kolay gelsin

merak ettim vergi kaydını ,oda kaydını,tedaş kaydını,nasıl yaptıracak

s3lc3k....şöyle yapabilirsin

ustalık belgesi olan arkadaşla noterden sözleşme yapıyorsun.tedaştan bilgi alabilirsin.sözleşmenin nasıl olacağına dair.

kanunen böyle bir durum var.yapacağı iş kolunda sözleşmeli usta çalıştıranlar
iş yeri açabilir,teknik yükümlülükleri yerine getirebilir.
enkısa zamanda diplomanı al,çıraklık eğitime başvur,ustalık belgesi ardından usta öğretici belgelerini almaya bak....

Ben 3 yıl dükkan çalıştırdım.Hiç belge soran olmadı.Çıraklık eğitim merkezine gittim belge almak için 3 yıl okula gitmem gerektiğini söylediler.Ama sen meslek lisesinden diploma alabilirsen belki farklı olur.Sen bide dükkan açıp açmama konusunda yeni bir konu aç bence.Fikir almak açısından.Şahsen ben tavsiye etmiyorum.Allah kolaylık versin.

Merhabalar ben bir elektrikçi dükkanı açmak istiyorum.Bunun için KOSGEB den yardım almak istiyorum fakat bu yardımı almak için KOSGEB iş planı ister bunu nasıl hazırlayabilirim?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri