Elektrik dükkanı açmak için ne gerekiyor?

c4han_

Üye
Elektrik dükkanı açmak için ne gerekiyor.Acil yardım

arkadaşlar slm.Lütfen kesin bilgisi olan arkadaşlarım yardım etsin.Birkaç sorum olacak.Şimdiden TEŞEKURLER..

1-elektrik dükkanı açmak için hangi belgeler gerekli

2-elektrik dükkanı açmak için ustalık belgesi gereklimidir

3-ustalık vs belgesi gerekli değilse açtığım dükkan ile binalarda elektrik çekebilirmiyim

bu sorulara cevaplara acil ihtiyacım var.Şimdiden çok tesekur ederim hayırlı forumlar herkese

benim şuna kadar çalıştığım iş yerlerinde ustalık belgesi yoktu ama olması daha iyi tabi ayrıca tesisatta çekebilirsin ama abonelik işlemleri için ustalık kalfalık belgesi olması şart tedaşa kayıtlı olman gerek iş yeri açma ruhsatı ve tabi maliyey yani vergiye bağlancaksın dükkan açmak için daha tecrübeli birindn şahsen bilgi alman senin açından daha iyi olacaktır

Yani belgem olmadan dükkan açıp iş yapabilirim anladığım kadarıyla.Peki yaptığım işlerin kabulünü vs gibi şeyleri nasıl yaptırabilirim izlemem gereken yol nedir

1-ustalık belgesi,maliye kaydın vergi levhası,bağkur başlangıcı,elektrikciler odası kaydı,kimlik,kaşe
2-ustalık belgesi 4x4 profesyonel işletme için gereklidir olması iyidir ama yok ise tecrüben kadar iş yapabilir açabilirsin
3-ustalık belgesi yok ise tesisat arıza montaj dekor yapabilirsin sadece dosya kaydı yapamazsın

Son düzenleme:
Çok teşekurler yavuz abi.Kafama takılan birçok soruya cevap verdin Allah Razı Olsun.Sağol

senin belgen yok anladığım kadarı ile peki işi biliyormusun ? yada malzeme satıp ustamı çalıştıracaksın ??

Evet belgem yok değerli hocam.Küçük bir dükkan açıp malzeme satmak istiyorum.Elektrik normal daire bilgim son derece iyi.Yani müstakil bir dairenin her işini yaparım.Binadada daire merdiven başı vs yani tesisat bacasına kadar olan kısmını yapabilirim.Tesisat bacası içini tv kablolarının toplanma panosu ve telefon panosu ile pano odası kısmını bilmiyorum.O kısımlarda ise usta bulup çalıştırmak usta yaparkende ben öğrenmek istiyorum.

Kolon kabloları tv ve tel kablolarının baca içindeki düzenlemelerini yaparım aslında.Kısaca pano düzenlemesini bilmiyorum.Birkaç kez görsem öğrenirim.

kontrol kalemi forumları ve kullanıcı arkadaşlarıma çok ama çok tesekur ederim değerli yorumlarindan dolayı..Allah Razı Olsun....

benimde belgem yok ama allaha şükür her işi yapıyorum. belediyeden ruhsat, maliye kaydı yaptıracaksın. bağkur zaten seni buluyor :) faturam olduğu için devlet dairelerinde tadilat bile yapıyorum. komple bina tesisatı çeliyorum. sadece odaya kayıtlı değilim. talep açamıyorum. imza yetkim yok. onuda tekniker tanıdıklarımıza ücret karşılığı yaptırıyoruz.

bir kuruluş ta çalışan kişilerde kendi üzerine dükkan açıp çalıştırabilirmi acaba . bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim ....

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri