Elektrik dükkanı açmak için hangi yolları izlemeliyim

erdvil

Üye
merhabalar arkadaşlar ufak çaplı bi elektrik dükkanı açmak istiyorum lakin ilk etapta abonelik işlemleri yapmak istemiyorum bunun için ne yapmalıyım ve hangi yolları izlemeliyim 10yıldır bu mesleğin içindeyim.şu an bi özel şirkette elektrik Bakım vard.sorumlusu olarak çalışıyorum.işimi bırakmadan yapmak istiyorum bu işi işlerin durumuna göre işimi bırakacağım.şimdidn teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
fikrimi sorduysan hiç bulaşma derim 15 yıldır dükkan sahibiyim zarardan başka bir şey görmedim bu ülkede dükkancılık artık bitti

devlette küçük esnaf yok olsun diye uğraşıyor yinede kendin bilirsin

fikrimi sorduysan hiç bulaşma derim 15 yıldır dükkan sahibiyim zarardan başka bir şey görmedim bu ülkede dükkancılık artık bitti

devlette küçük esnaf yok olsun diye uğraşıyor yinede kendin bilirsin

Selam Arkadaşım dediklerine katılıyorum
Küçük esnaf bitti .
Benim anlayamadığım durum hep zarar diyoruz , dükkanımızı kapatmıyoruz .
Bu ekonomi şartlarına ne kadar zaman dayanacağız

Dükkan açacaklara sağlık , hayırlı işler ve bol kazançlar dilerim .

sayğılarımla...

arkadaşlar yerden göğe kadar haklı benden sana tavsiyem hiç bulaşma 1 kolda 2 karpuz taşınmaz 26 senedir dükkan calıştırıyorum ben bile gün geliyorki 5-6 müşteri aynı güne geliyor hem calışacan hem dükkan calıştıracan bence hic bulaşma ayın 10 günü calışır 20 günü yatarsın

15 sene dükkancılık yaptım. Evime ekmek dahi götüremediğim çok zaman oldu. Borç para alıp kiramı ödedim. Dükkanı kapatıp, maaşla çalışmaya başladıktan sonra borçlarımı ödeyebildim. Biriken vergi borçlarımı bile emekli ikramiyesi ile ödedim.
Yorum yapan herkes karanlık bir tablo çiziyor diyebilirsiniz. Hiç mi olumlu yorum yapan olmayacak.
Geniş bir iş çevreniz varsa, sürekli iş yapabileceğiniz inşaat müteahhitleri varsa başlayın. Yok arkadaş, ben dükkan açtıktan sonra iş çevresi edinirim derseniz hayal kırıklığına uğrarsınız.

arkadaşlar dükkan kendimin evimin altı cadde üstü artı mesai saati dışında okdar iş geliyorki bazen yapamam diyorum insanlara ve yaptığım işlerde gidiyorum elktrikçiden alıyorum malzemeyi bu açıdan dükkan açıp hem malzemeden hemde işcilkten para kazanmak istiyorum ve mühitimde hiç elektrikçi dükkanı yok.DÜŞÜNCELERİNİZE SAYGI DUYUYORUM TABİKİDE...

Dükkanın sizin olması durumunda bizlere göre maça 1-0 galip başlıyorsunuz. Cadde üstü olması ve çevrede başka elektrikçi olmaması da artı puan getirir. Artık bu durumdan sonra size "Allah (c.c.) helalinden hayırlı bol kazançlar versin" demek düşer.
Mevlam utandırmasın.

Malzeme aldığınız firmalar size en fazla 90gün vadeli mal satarlar siz o malzemeyi rafda bekleterseniz zarardan başka bişey olmaz mesayidışında gelen işler ekstra olarak size fazla gelebilir ama normal bi dükkan yeterli olmaz tabi karar sizin

piyasayı bılmek yetmiyor bazen müsteri bulmakda onemlı ve ıllakı bı bakımdan yerde onemli ama işin varsa hıç bulasma gercekten yınede taşın eline olmak istıyorsan hayatta başarılar ;)

arkadaşlar düşünceleriniz için ALLAH razı olsun teşekürler...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri