Elektrik Borusuna Neden İnce Metal Adi Tel Çekilir.

Arkadaşlar merhabalar, Forumda elektrik bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak, ben genellikle ev iş yerlerine elektrik arızalarına bakmaya gidiyorum fakat bazen kafamda soru işaretleri oluşan durumlarla karşılaşıyorum. Geçenlerde yeni yapılan 10 katlı duvara sıvası atılmamış bir binanın elektrik tesisatını incelemek için gittiğimde(Henüz elektrik kabloları çekilmemiş) duvara döşenmiş bazı elektrik borularının içine(Bütün elektrik borularının değil) inşaat malzemeleri satan dükkanlardan satın alınan ince bir adi metal tel'in, elektrik borularına çekilmiş olduğunu gördüm bu metal tel elektrik borusuna neden çekiliyor bilen varsa cevaplarını bekliyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sıva altı tesisat borularının içine kablo çekimini kolaylaştırmak için bazı hatlara adi tel kılavuz olarak bırakılır,kaba sıva bittikten sonra da hatlar çekilir,ince sıva ya da döşenecek kalebodur, fayans yapılmadan da ezilen hasarlı borular daha doğrusu çekilemeyen hatların tamiri yapılırki ince işler bitince kırma dökme işi çıkmasın iş sahibiyle kötü olunmasın.

Kocamanusta cevabın için teşekkürler, yalnız metel tel zaten ince, zorlasan kopacak gibi, bu metal tel ne ile nasıl çekiliyor, bunun yerine başka bir malzeme kullanılamazmı cevabın için çok sağolasın.
Sayın Ardem, aynısını sizede sorayım, metal tel zaten ince, zorlasan kopacak gibi, bu metal tel ne ile nasıl çekiliyor, bunun yerine başka bir malzeme kullanılamazmı. teşekkürler.

Son düzenleme:
Kocamanusta cevabın için teşekkürler, yalnız metel tel zaten ince, zorlasan kopacak gibi, bu metal tel ne ile nasıl çekiliyor, bunun yerine başka bir malzeme kullanılamazmı cevabın için çok sağolasın.
Sayın Ardem, aynısını sizede sorayım, metal tel zaten ince, zorlasan kopacak gibi, bu metal tel ne ile nasıl çekiliyor, bunun yerine başka bir malzeme kullanılamazmı. teşekkürler.

görsel verseydin foto
bobin teli gibi herhalde .

serdarbulut merhabalar,
Boru içinde gördüğün o ince ucuz telin ucuna daha sağlam bir kablo yada kılavuz bağlayarak tek onu çeker daha sora bu sağlam kılavuza borudan geçecek tüm kabloları bağlar ve rahatlıkla borudan geçirir ,diğer türlü her boru için sağlam kılavuz kullanmasına gerekir.

Kolay Gelsin

İnşaat demirlerinin bağlantısı için kullanılan bağlama telidir. çok güçlü bir teldir. Arkadaşlar zaten yeteri kadar açıklama da bulunmuş.

klavuz telidir.

Bazı durumlarda sustanın gitmediği yada dönmediği köşeler oluyor yada elektrik borularını eziyorlar.

en iyisi tel çekmektir.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri